trafolar aracılığı ile şarj sorunu

mrtczn

Üye
Merhabalar arkadaşlar. Hesaplara göre saatlilk 1.5 kw güç veren bir rüzgar türbini sistemim var. Bu sistemden çıkan güç ile 45 amperlik bir aküyü doldurmak istiyorum, fazlasınıda kendi evimde kullanmak istiyorum. Bunun için trafo kullanmam gerektiğini söylediler fakat başka bi bilgi öğrenemedim. Ne tür bir trafo kullanmam gerektiğini, nasıl kullanacağım hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
nasıl bir sistem kurdupun hakkında bilgi eksik trafolar aracılığı derken yaptıgın sistemden bahsetmelisinki ne yaptığnı bileleim ve ona göre cevap verebilelim.

Akü ömrünün uzun olması için kapasitesinin 1/10 u veya 1/8 i oranında şarj akımı uygulanması tavsiye edilir.En önemlisi ise şarj olan akünün akımının kesilmesi veya miliamper seviyesine düşürülmesidir.Kolay gelsin.

Jenaratörüün 3 fazlı çıkışı var, 380 volt gerilimi var.

nasıl bir sistem kurdupun hakkında bilgi eksik trafolar aracılığı derken yaptıgın sistemden bahsetmelisinki ne yaptığnı bileleim ve ona göre cevap verebilelim.
üstad 1.5 kw\h lık verimli bi rüzgar türbini sistemim var. Türbinin jenaratörü 3 fazlı, o da 380 volt gerilim yapıyor. Bu sistemde hem akü şarj edip, hemde artan elelktriği aynı anda akülere şarj etmek istiyorum. Trafo kullanıcaksın arada dediler. Sistemin parçalarını kendim topluyorum daha ucuz olsun diye. O yüzden parçaların büyük kısmı var ama sistem kurulu değil. Bunlar şuanlık sadece varsayım. Malzemel tamamen bittiğinde kuracağım. Söylediğim gibi elimdeki aküyü doldururken aynı anda elektriği evimde kullanmak istiyorum. Yardımın için teşekkür ederim şimdiden.

merhaba motorun verdigi akım akım düşük yani direk olarak evde kullanamazsın eğer aküyü şarj edeceksen dogru akıma çevirip şarj edebilirsin ve aküyü şarj ettikten sonrada bir invertör yardımı ile Şebeke gerilimine( 230 volt ) getirerek dolu akuden enerji alabilirsin bide akü gerilimi nekadar? akü secimi yapılırkende motorun gucune gore ( akımına ) secmelisin yani motor akünün 1/10 u kadar olmalı ör. motor akımı 6 A ise akü 60-63 A felan olmalı

merhaba motorun verdigi akım akım düşük yani direk olarak evde kullanamazsın eğer aküyü şarj edeceksen dogru akıma çevirip şarj edebilirsin ve aküyü şarj ettikten sonrada bir invertör yardımı ile şebeke gerilimine( 230 volt ) getirerek dolu akuden enerji alabilirsin bide akü gerilimi nekadar? akü secimi yapılırkende motorun gucune gore ( akımına ) secmelisin yani motor akünün 1/10 u kadar olmalı ör. motor akımı 6 A ise akü 60-63 A felan olmalı
Aynı zamanda jenaratör dalgalı akım üretiyor. 3.9A civarında olduğuna göre 36A bi mutlu aküyü ortalama 10 saate yakın bi sürede doldurabilirim. Peki bu akü dolarken aküdeki gücü kullanma imkanım var mı ?

Son düzenleme:
merhaba motorun verdigi akım akım düşük yani direk olarak evde kullanamazsın eğer aküyü şarj edeceksen dogru akıma çevirip şarj edebilirsin ve aküyü şarj ettikten sonrada bir invertör yardımı ile şebeke gerilimine( 230 volt ) getirerek dolu akuden enerji alabilirsin bide akü gerilimi nekadar? akü secimi yapılırkende motorun gucune gore ( akımına ) secmelisin yani motor akünün 1/10 u kadar olmalı ör. motor akımı 6 A ise akü 60-63 A felan olmalı
Aynı zamanda jenaratör dalgalı akım üretiyor. 3.9A civarında olduğuna göre 36A bi mutlu aküyü ortalama 10 saate yakın bi sürede doldurabilirim. Peki bu akü dolarken aküdeki gücü kullanma imkanım var mı ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri