torna seçimi yardım

Hayırlı olsun. Makine gelince 2-3 adam ayarla. Anca taşırsınız.
Sağol Suatcım , evet 2-3 adam gerekicek 125 kg.
Evet heyecan var ...

Tavsiye olarak, makine gelince hemen çalıştırmayın. Yerine kurduktan sonra mümkün olduğunca, ulaşabildiğiniz tüm parçalardaki yağı temizleyin. Bu yağ makine ambarda/depoda beklerken paslanmasını önlemek için sürülür. Dişlileri tek tek temizleyin ve tekrar yağlayın. Aynayı ve ayaklarını sökün temizleyin. Gezer punta, kızaklar da aynı şekilde.

Aynayı sökmüşken MK3 puntayı fener miline takıp gezer punta ile aynı hizada olup olmadıklarına bakın. Değilse gezer puntanın yan taraflarında birer imbus vida vardır. Onlarla sağ sol ayarlaması yaparsınız. Kullanım kılavuzunda detayları vardır.

Şasenin altında 2'si kafa tarafında, 1'i kuyruk tarafında birer sabitleme vida deliği var. Tezgaha vidalamak için. Masa düzgün ve sallantısız ise o vidaları takmaya gerek yok. Makinenin ağırlığı sallanmasını, hatta kıpırdamasını önlüyor. Vidaları sıkınca şase eğilecekmiş gibi bir batıl inancım var. O yüzden söylüyorum.

30mm. Ladinden yaptığım sağlam bir ahşap masam var , yeterli olur mu yoksa metal bir masa yaptırmak daha mı akıllıca olur. tekerlekli , yükseklik ayarı olan ?

Bilmiyorum. Masayı görmek lazım.

Ben de bundan korkuyordum.

hallederim alt tarafı 125 kg.
Edremit'in sanayisi kuvvetlidir sadece 15 dakika arabayla.
makina bir gelsinde gerisi kolay , zor kısım halloldu (karar vermek)
gerisi zevkli , öğrenci moduna girip bol pratik yapmak.
Birisi tahta süpürge sapıyla pratik yap dedi mantıklı geldi.

Makina bugün geldi ,bütün kitapçığı okumadan ve herşeyini söküp takmadan elimi bile sürmem.
Suat_Korkmaz senin de söylediğin gibi WD 40 la mı yapim temizlik işini ?
Edremit'te 40 lık profilden bir masa ısmarladım.
4 sağlam teker 2 si kilitli ve 4 adet yükseklik ayarı için somun ve cıvata kaynatılacak.

2 metrelik bir canavarda ilk derslerimi alıcam (Edremit'te)
Haydi bakalım Allah utandırmasın

Ben WD40'tan bahsetmedim sanırım ama o da olur. Mazot da kullanıyorlar sanırım. Ben doğrudan üstübü ile silerek temizlemiştim.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri