Tef Mezunlarına Bulgaristan Gabrovo Teknik Üniversitesinde Mühendislik Tamamlama

dostum zaten oraya yerleşenler ösym tarafından yerleştirilerek tamamlamaya başlıyor şöyle ki; öss ye girip IUS un ösym kitapçığındaki kontenjanından x bölümüne kayıt yaptırılıp derslerin transferinden sonra gerekli olan koşul sağlanmış oluyor,bu sanırım gayet açık?
not:biz(bazı TEF li arkadaşlar ancak bir kısım arkadaş yukarda dediğim gibi yaptı) SAT ile bu olayı gerçekleştirdik yani ,o zaman YÖK öss veya SAT dan birini istiyordu, ancak biz önceki YÖK şartlarında ne yazıyorsa tüm gereklilikleri yerine getirmiştik.

dostum zaten oraya yerleşenler ösym tarafından yerleştirilerek tamamlamaya başlıyor şöyle ki; öss ye girip IUS un ösym kitapçığındaki kontenjanından x bölümüne kayıt yaptırılıp derslerin transferinden sonra gerekli olan koşul sağlanmış oluyor,bu sanırım gayet açık?
not:biz(bazı TEF li arkadaşlar ancak bir kısım arkadaş yukarda dediğim gibi yaptı) SAT ile bu olayı gerçekleştirdik yani ,o zaman YÖK öss veya SAT dan birini istiyordu, ancak biz önceki YÖK şartlarında ne yazıyorsa tüm gereklilikleri yerine getirmiştik.

Ben geçmiş için demiyorum zaten. Bundan sonrası için liste yayınlamaları gerek. Artık her üniversiteyi tek tek sormaya gerek kalmayacak.

Bir de SAT sınavı veya herhangi bir sınav istemiyor artık. O madde kalkmış.

Arkadaşlar;

Bulgaristan'da uzaktan eğitim tarzında mühendislik tamamlama yapıldığı dedikodusu var gerçekliği nedir bunun bilgisi olan var mı? Sadece sınavlara girmek, Bulgaristan'da pek bulunmamak, daha doğrusu bir yandan burada çalışarak verdiğimiz parayı amorti edebilmek v.b.

Arkadaşlar;

Bulgaristan'da uzaktan eğitim tarzında mühendislik tamamlama yapıldığı dedikodusu var gerçekliği nedir bunun bilgisi olan var mı? Sadece sınavlara girmek, Bulgaristan'da pek bulunmamak, daha doğrusu bir yandan burada çalışarak verdiğimiz parayı amorti edebilmek v.b.

Okuyupta çalışmak maalesef mümkün değil.Devam edilmesi gerekiyor.

1992 bulgarıstan göçmenıyız. bulgaristan ve eğitim sistemi ve türk öğrencilere çektirdikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız sorularınızı bekliyorum.

Çektirmeyen üniversite yok.
genç dostum 20 yasındasın daha kac kere üniversite bitirdin? yada bulgarıstanda hayatında hıc bulundunmu? orda hiç eğitim tecrüben var mı ? orada türkler şu 2011 yılında bile neler yaşıyor bir fikrin var mı?

genç dostum 20 yasındasın daha kac kere üniversite bitirdin? yada bulgarıstanda hayatında hıc bulundunmu? orda hiç eğitim tecrüben var mı ? orada türkler şu 2011 yılında bile neler yaşıyor bir fikrin var mı?

Bulgaristan vatandaşıyım. ;)

Teknik eğitim fakülteleri kalkmamışmıydı.teknoloji fakültesine dönüştürülmüştü.ÖSYM meslek liselerini bitirdi.üniversiteye yansımasıda TEF lere oldu.yazık insanların geleceğinin önünü açacaklarına nereden kapatacaklarını sapıtıyorlar.Türkiyede üniversite kalmamış bitmiş ta gavurun memleketine 3000 euro verecek mühendis olacak.daha kayıt olamadan kaç tane engel atlattırıyorlar adama.Amerikada ilk önce mühendis olunuyor daha sonra öğretmen olunuyor.bu tür sorunlar yaşanmıyor.günümüz şartlarında teknik öğretmenin bir meslek lisesi mezunundan farkı yok.hatta iş şansı dahada az.Mühendis olma yoluna gitmek bana göre amcası mütahit dayısı şirketi olan için makul bir yol olur.(yine bana hasret yine bana hüsran var):)

Bulgaristan vatandaşıyım. ;)
bende bg vatandaşıyım ;) aynız zaman da T.C vatandaşıyım Yıldız Teknik Üniv. elektrik mühendisliği mezunuyum yüksek lisans bitmek üzere, buradan bg ye gitmek isteyen arkadaşlar 15-20 bin dolara bg'de isterseniz astronot diploması bile alırısınz isterseniz anaokulu isterseniz lise isterseniz de hayat okulu mezunu olun bg böyle bir yer işte

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri