Taşınabilir Harddisk devresi ( Resimli Anlatım) Soru ?

AkatriaL

Üye
Arkadaşlar iyi günler...
Elimden geldiğince elektronikten anlarım, Size bir sorum var ;
İlk olarak bu giriş ne girişidir ? ;

Bu giriş soketi tam oalrak 5 girişli bu ucun adı nedir
İkinci sorum olarak böyle bir adabtör buldum ve 2 çıkışı var birisi 12 volt 1.5 amper yani 18 wattlık bir dc adabtör fakat bir çıkışı daha var 5 volt 1,5 amper şöyle soruyim
ilkten adabtörün bilgilerini resimle gösteriyim yanlız benim o devrenin adabtörü kayıp ama yüklediğim resimin adabtörü fakat bende yok söyle yükliyim ;

evet şöyle bir devre var adabtörün ucuna giren

1 (1).jpg1 (2).jpg1 (3).jpg

buda ilk sorduğum sorunun yani giriş atının dişi soket girişi deforme olmuş kırılmış parçalanmış
bunun altında 5 adet giriş çugunun lehim yerleri var
Bir tanesinde açıklama yaptım,yanlız yakınlaştırmak gerekiyor.

Şimdi arkadaşlar sorum basit adabtörde 2 output çıkış var acaba 5 girşin atıyorum 3 ü 12 voldu
2 si 5 voltumu alıyor yoksa devrede usb girişi var ordanmı 5 voldu alıyor ?
deneme yanılma yöntemi yapılsa devre deforme olurmu ?
Bu giriş gerçekten neden kullanılır niye 5 giriş var ?
Eğer şöyleyse ; 12 volt 3 uça 5 volt 2 uca olursa 2 adabtör bağlarım birisine 12 volt dc , 5 volt dc yaparım olurmu yada sadece 12 voltmu bağlanması gerekiyor..
Kafayı taktım bunu yapmamız lazım arkadaşlar teşekkürler...
Teşekkürler ...

İlk 2 resim çok küçük düzgün yükle, o dağılan parça PS2 klavye bağlantısının benzeri bir tarafta çift pin 5v diğeride 12v var halka da şase gnd bağlantısı pcb altındaki lehimde de görebilirsin. BAşka ifadeyle adaptörün ucunun (erkek) tersi (dişi).

Evet çok doğru yanlış anlatım olabilir,aynen ps2 gibi ama 5 dişi var evet dışarısı gnd içi çift pin 5 v 3 pin 12 v
Peki şöyle bişey söylesem bende adabtör var fakat amper yetersiz kalıyor buldugum adabtörde 12 v 1 amper fakat o koydugum resimdeki adabtör biilgisine göre 0,7 amper çekiyor bunu bağlasam ne olur acaba ?

Tek başına iş görmez 5vdc ve uygun akım gerekli

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,070
Son üye
Memeteminkece

Yeni konular

Geri