Su Deposu Yardım

elk_54

Üye
sayın ustalar hidroforda iki adet su tankı var su tanklarınında göstergeleri var gösterge 2 ye düşünce giriyor 6 yha çıkanca yıldız üçgen motorlar devreden çıkıyor.su göstergelerini nereye bağlarsak istediğimiz sonucu alırız.teşekkürler.iki tanktada su göstergesi var.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sayın ustalar hidroforda iki adet su tankı var su tanklarınında göstergeleri var gösterge 2 ye düşünce giriyor 6 yha çıkanca yıldız üçgen motorlar devreden çıkıyor.su göstergelerini nereye bağlarsak istediğimiz sonucu alırız.teşekkürler.iki tanktada su göstergesi var.

motor, basınç düşünce devreye giriyor basınç yükselince duruyor ise soru nedir? nasıl çalışmasını istiyorsunuz.?

su göstergesi ne? eger sıstem boyle çalısıyosa sızın yapmak ıstedıgınız ne :)

her iki tankada bağlayıp denersen o zaman anlarsın.aslında değişiklik yapmana gerek yok bence 2 bar a düşünce motorun çalışması normal 6 bar a çıkıncada sistem dolmuş demekki stop durumuna geçiyor.basınç yetersizse 3 bar yap alt sınırı.üst sınırı da 8 bar yap derim

arkadaşım depolara bağlı kaç motor var benim kullandıklarım 110 tonluk depoya 3 adet 7,5 beygirlik motor var. Ben depolarımı 2 hp lik dalgıç pompa ile dolduruyorum ve elektorik seviye senserü kullanıyorum deponun taşma hattına 30 cm mesafede sensörü ayarladım. senin bahsettiğin su basıncımı yoksa doluluk oranımı. Eğer doluluk oranıysa seviye tespit flatörü de kullanabilirsin (elektrikli şamandıra)
yok hidrofor üzerindeki saat dediğin manometre hidroforun suyu ayarlanan seviyeler içindeki basınçla kullanım hattına yollanmasıdır. Ayrıca ilk bilmen gereken bu suyun ne kadar bir alanda kullanıldığı yani nekadar bina hidroforla besleniyor Benim bina yerleşkem 3 lojman bir okul binası 1 yatakhane 1 spor salonu 1 yatakhane 550 kişi barınıyor. Benim sistemim 3 barda çalışır 5 barda durur. musluklarını kontrol edersen özellikle en uzaktaki ve yüksekteki musluğu suyun basınç yükselişinden ve düşüşünden hidroforun basıncının yeterli olup olmadığını anlarsın. ama sana tavsiyen 6 bardan yukarıya basıncı artırma mütahit işiyse bulunduğun yer borular çok güzel patlıyor (şahsen deneyerek öğrendim) basınç balonunu kontrol et motor dururken hafif olacak yok motor çalışmazken basınç balonun yerinden oynamıyorsa iç zar yırtılmıştır. Umarım yaralı olmuştur yok hala soracağın varsa yaz bildiğim herşeyi daha teferruatlı anlatırm herkese saygılar.

yha ilginç olan 2 günden beri çalışıyor bugün yıldızdan üçgene geçti tak die gene durdu.

benim anlatmak istediğim manometreler nereye bağlanıyor yıldız üçgene mi yıldız bobininemi 6 bara gelince kessin 3 bara düşünce çalışsın.

benim anlatmak istediğim manometreler nereye bağlanıyor yıldız üçgene mi yıldız bobininemi 6 bara gelince kessin 3 bara düşünce çalışsın.

manometre motorun Şebeke çıkışına bağlanan bir gösterge sadece bir saat elektriksel bir bağlantısı yok sana sadece basınç miktarını gösteriyor yani bir nevi hız göstergesi sen gitmek istediğin hız yani basınç farkına ayarlayacaksın. o da benim makinalar için yazıyorum manometrenin önünde üç adet basınç şalteri vasıtasıyla ayarlama yapıyorum. üç adet siyah kutu sağı ve solunda iki vida var bende daf yazıyor motorların şebeke çıkışında manometrenin hemen önünde bulunuyor diyelim ki şebekeyi besleyen 2 motorun var her bir motor için ayrı ayrı 2 adet basınç anahtarı var 1. motoru açtın makina yol almaya başladı gözün manometrede kaçta durdu atıyorum 7 barda bunu not ettin sonra basınç balonu devrede basınç düşmeye başladı motor 3 barda devreye girdi. Sence sistemine uygun basınç sa hiç kurcalamıyor sun yok değilse 4 bar ila 6 bar arası ayarlamak istiyorsan önce basınç anahtarlarını buluyorsun ( manometre ile aynı hizadadır ) kapağını açıyosun bu arada şebekedeki bütün musluklar kapalı olacak tam iki adet vida görüyorsun tam ortadaki ve klemens lere göre ters tarafta olan görece daha küçük vida. ikisiyle ayarlıyorsun. ortadaki vida motorun kaç barda duracağı görece küçük olan kaç barda çalışacağı kısmını ayarlamak için kullanıyorsun. Her iki vidada da + ve - var + yükselt - düşür ortadaki vida ile motoru durmasını - ye çevirerek 6 bar a ayarlıyorsun küçük vidayıda + ya çevirerek 4 bar a ( Burada bahsettiğim ayarlamayı motorun çalışma ve durma basınç larını manometreyi gözlemleyerek yapıyorsun)ayarlıyorsun hepsi bu kadar. İlk zamanlar biraz kafa karıştırıcıdır ama zamanla alışıyorsun. Bu arada yıldızdan üçgene kaç saniyede geçti mesela benim makinalar 7,5 beygir olduğu için yıldızdan üçgene geçmelerini zaman rölesinden 7 -9 saniye ye ayarladım suyun kullanımına göre yıldızdan üçgene geçmeden makinalar durabiliyor da zamanla kontrol ederek gözlemleyerek konuya hakim olabilirsin. Umarım faydalı olmuşumdur. Hala takılıyorsan lütfen sor.İyi geceler.

Forum istatistikleri

Konular
128,604
Kullanıcılar
450,606
Son üye
csancar

Yeni konular

Geri