Spindle yerine havya...

3d printer nozzle temizleme uçları işini görmezmi?Benimde aklıma bu geldi.

• Beğen
Tepkiler: akg
Yakınlarında tornacı veya daha iyisi taşlamacı var mı? Taşlamayla istediğin kalınlıkta bir uç yaptırabilirsin. Şu an ben ultra yoğunum, yoksa istediğini yapardım. Bir süre sonra aldıklarından verim alamazsan tekrar yaz buraya. Bakarsın elimde iş olmaz sana yapıveririm bir iki tane. Hediye.

Nozzle temizleme ucu dediğiniz bunlarsa evet, tam istediğin şeymiş.

clip+(2016-05-03+at+11.57.05).jpg

muhtemelen iyi olur ,esneme yapmıyorsa. tek sıkıntı boy.
neden strafor ucu kullanılmıyor @akg dediği gibi + olarak sıfır toz :) gerçi pek solumamak lazım ama orası Türk işi.

Yakınlarında tornacı veya daha iyisi taşlamacı var mı? Taşlamayla istediğin kalınlıkta bir uç yaptırabilirsin. Şu an ben ultra yoğunum, yoksa istediğini yapardım. Bir süre sonra aldıklarından verim alamazsan tekrar yaz buraya. Bakarsın elimde iş olmaz sana yapıveririm bir iki tane. Hediye.
eyvallah saolasın tornacı en fazla 3mm ye kadar indirebildi daha devam et dedim kırılır olmaz dedi yahu kırılırsa kırılsın devam et dedim olmaz dedi ya birkere şimdi olursa mahçup olurum diye devam etmedi sanırım :) işin esprisi. şu nozul temizleme uçlarını bir deneyecepim bakalım şimdilik. evet boy biraz kısa ama istediğim sonucu alabilirsem boy işine bakacağız.

İşte 3mm'den sonra taşlasaydı 1 milime kadar inceltebilirdi sanıyorum.

Hazır itici pimlerden alsanıza yahu tornayla tornacıyla ne uğraşıyorsunuz :D :D

Hazır itici pimlerden alsanıza yahu tornayla tornacıyla ne uğraşıyorsunuz :D :D
olur üstad aklımıza gelirse onuda kullanırız.
HTB1HMbMHFXXXXXlapXXq6xXFXXXk.jpg

bu matkap ucundan kullandım sanırım yapışma giriyor yuvasına havyanın ucuna takınca ısı ile uç kısmı yuvasından çıkıyor. altıgen köşeleri el matkabıyla taşlayıp havyaya yerleştirdim ama bu seferde dediğim gibi ısınınca uç yuvasından çıktı çok az bir kaynak atmayı düşünüyorum dibine veya yarın sanayide bulabilirsem senin şu itici pimlerden alayım.

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,063
Son üye
denizdeniiiz

Yeni konular

Geri