sayaç

akım ve gerilim trAfolu sayaçlarda polarite uçları veya her hangi bir yanlış bağlantıda sayaç indiktif veya kapasitif yazabilirmi şimdiden teşekkürler acil

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Tedaş eğitim notları.

Ekli dosyalar

• Sayaçlar.doc
    1.9 MB · Görüntüleme: 55
arkadaşlar şöyle bir sorunum var 630kva tr var o.g 10/5 akım tr su ile ölcüm alan birde sayac kompansazyonu devreye aldıgımda kapasitif yazıyor yanlız ag den aldıgım ölcüm normal degerlerım tutuyor og sayacı bir kez degiştittirdim sedaşa aynı sorun devam ediyor polarite uclarından şüpeleniyorum ne yapmam gerekir

Sabit değeriniz ne kadar ? Guruplar büyük seçilmiş ise,kompanzasyon devreye girdiğinde,
sayacın kapasitif yazması,beklenilen durumdur.Yükünüz ve guruplardaki kondansatör dizi-
limini verebilirmisiniz.Kondansatörler devrede değil iken,sayacınızın üzerindeki göstergeler
normal ise,sayacınızda sorun yoktur.

Zaten Fahri Bey sabit değeriniz ne kadar diye sorarak en önemli soruyu sormuş.Sabit kondansatörler normalde alçak gerilim akım trafolarının girişine bağlanır.Trafo değerine göre büyük seçilmişse ve kompanzasyon kademeleriniz uygun değilse kapasitif yazabilir.kompanzasyonda sıralamaları 1-2-4 mantığı ile giderseniz ve sabitiniz uygunsa sorun yaşamamalısınız.Aksi durumda bağlantılarda hata vardır

Trafo ile sayaç arasındaki OG kablo uzunluğu fazlamıdır, etkisi olabilir.Sabit konusuda belirtilmiş ayrıca. Daha da çözüm bulamazsanız AG tarafından OG kompanzasyonu ile çözüm sunabiliriz..

ag den aldıgım deger normal zaten buişlemi sabıtı devredısı bırakarak deniyorum 3 fazdada cos 1 cos 98 lere düsürdügümde reaktif yazır tabii ama kapasitifte yürüyor

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri