sarıcı ve cozucu uygulamaları

electronics ' Alıntı:
Ben yardımcı olabilirim.
Biz saç prosesi yapıyoruz ve saçın istediğimiz gerginlik ve kalınlıkta 2 km boyunca çekilmesini sağlıyoruz.Drive ve PLC kontrollü olarak. Control technics , mitsubishi MELVEC serisi driveler kullanıyoruz. Sorunu anlatırsanız ya da net öğrenmek istediğiniz şeyi söylerseniz yardımcı olabilirim. Gergi kontrolü başlı başına bir olaydır takdir edersiniz ki. Tam prosesi anlatırsanız fikirler verebilirim.
haklısınız ben burada dancer kartı denılen kartla ıkı motoru kontrol etmek ıstıyorum

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
bahsettiğin kart ile çalışan bi uygulama makinemizde mevcut ama kartlar aynımıdır bilemem.

Makineden geçen ürünün hava yardımı ile gerginliği ayarlanmış merdaneye baskı uygulamakta , bu merdaneyede bağlı olan bir sac parçası var eğiklik durumuna göre direnci değişiyor

Burayı kart referans kabul etmiş. Ve aynı zmanda motorlardaki takolardan ikinci bi kontrol yapmış ama o kısmını bende tam çözemedim.

Sanırım senin olayında böle bişi. Tüm sistem bi kartla çalışıyor.. ???

genc1i ' Alıntı:
bahsettiğin kart ile çalışan bi uygulama makinemizde mevcut ama kartlar aynımıdır bilemem.

Makineden geçen ürünün hava yardımı ile gerginliği ayarlanmış merdaneye baskı uygulamakta , bu merdaneyede bağlı olan bir sac parçası var eğiklik durumuna göre direnci değişiyor

Burayı kart referans kabul etmiş. Ve aynı zmanda motorlardaki takolardan ikinci bi kontrol yapmış ama o kısmını bende tam çözemedim.

Sanırım senin olayında böle bişi. Tüm sistem bi kartla çalışıyor.. ???
aynen dedıgınız gıbı bana o kartın devre semasını gonderebılırmısınız acaba arkadasım

dostum bende abb nin ac sürücüsünü tavsiye ediyorum, hem hat referansı hemde 0 - 10 v yaklaşım sensörü kullanarak dancer lı bi kontrol yapmış olursun

arkadaslar bu uygulamada plc vede dancer kartını uygulamasını bırlıkte kullanmaya karar verdım.burada cap sensoru uyguaması yapacagım.

arşivi kurcalayıp bulmaya çalışırım eski bi sistem olduğundan şema için söz vermiyim ama

Ne tür bir malzeme üzerinde uygulama yapacağınızı bilmiyorum ama benim bir uygulamamı şöyle anlatayım.
Projede fırından yüksek sıcaklıkta çıkan polyester kumaşı belli bir gerginlikte sarmamız gerekiyordu.
Kumaşı iki adet load cell üzerine oturtulmuş bir merdane üzerinden geçirdik. Load cell'den alınan sinyallere göre bir kontrol paneli üzerinden invertere kumanda ettik.
Mantık şu sabit bir gerginlik olması demek load cell ler üzerinde sabit bir ağırlık olması demektir. Sistem hep aynı sinyal değerini görmek isteyecektir. Gelen sinyal düştüğünde yani gerginlik azaldığında motor devri arttırılacak, sinyal arttığında yani gerginlik arttığında motor devri azaltılacak ve belli bir süre sonra sabit bir gerginlikte kalacaktır. Rulo kalınlığı arttıkça motor daha yavaş dönmeye başlayacaktır.
Continue dozajlama sistemlerini incelediyseniz, sistem aynı mantıkla çalışmaktadır.

arkadaslar ben yakın zamanda kagit uzerine uygulama yaptım ancak dc motor ve cözucu hava frenli cap bilgisi ve hız referansı alarak calışmakta uygulamanın ne olduğu ve nasıl yapılmak istendiği söylenirse yardımcı olabilirim sanırım

kapalı veya acık cevrim olsun kablo sektorunde en yaygın uygulanı bir adet dancer ve analog sensor vasıtasılayla sistem PID kontroluyle devamlılık saglanmaktadır.yalnız arkadasların bahsettiği dancer kar t hakkında hiç biligim yok kartınızın ozelliği nedir?

Omron'un da AC invertörlerle sarıcı-çözücü uygulamaları için özel yazılımı var. İnvertörleri bu yazılımla sipariş ederseniz uygulamaya yönelik çeşitli özellikler eklenmiş olarak geliyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,189
Son üye
abdullah 2000

Yeni konular

Geri