Sürücü ve kaçak akım rölesi

Tip B piyasada yokki !

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Fiyat listesinde olan birçok malzeme piyasa-
da bulunmuyor maalesef.Sipariş olması ha-
linde,belli bir süre sonra ! ancak temin edile-
biliyor.

Arkadaşlar danfoss sürücülerin fazla olduğu bir fabrikada 300ma KAR yerine 30ma olan RCCB-ID tip B isimli rölesini kullandıklarında sürücüler kesinlikle devreyi açmadı. Aynı markanın diğer modellerinde röleyi açtı. Bilgi olsun diye paylaşayım istedim.

bilği için teşekkürler . sebebini araştırdınız mı ?
teste gönderdiniz mi ?
300ma : kimliği nedir ?
30ma RCCB-ID tip B

diğer
https://library.e.abb.com/public/97...68/B Tipi kacak akim ile ilgili hersey_hr.pdf
http://www.eaton.com.tr/EatonTR/Uru...esiciler/FRCdMTipBTipBTipBfq/index.htm#tabs-1

Arkadaşlar danfoss sürücülerin fazla olduğu bir fabrikada 300ma KAR yerine 30ma olan RCCB-ID tip B isimli rölesini kullandıklarında sürücüler kesinlikle devreyi açmadı. Aynı markanın diğer modellerinde röleyi açtı. Bilgi olsun diye paylaşayım istedim.
Verdiğiniz dökümanda sadece monofaze hız kontrol cihazlarında seçicilik diyor .

Fiyat listesinde olan birçok malzeme piyasa-
da bulunmuyor maalesef.Sipariş olması ha-
linde,belli bir süre sonra ! ancak temin edile-
biliyor.

Abi bizim memleketteki teknik elemanların çoğunda yeni ürün inceleme katalog araştırma çok zayıf. Hasbel kader yeni malzemeyi bilen teknik eleman da pahalı olduğu için patronu ikna edip kullanamıyor. Şimdiye kadar böyle birşey mi vardı eski köye yeni adet muhabbetleri... Maalesef sonuç bu

Aslında,monoblok ( kaçak akım + sigorta )
tiplere geçmek gerekiyor.Ancak,bunların,ka-
çak akımdanmı,sigortadanmı olduğunu gös-
teren tip olmasında yarar var.Bunlarda yine 2
tip.Çift mandallı veye çift bayraklı tip.Bu
özellik yoksa,arızayı tanımlamak güç oluyor.
Bildiğim kadarı ile,bu tipler Schneider ve Ea-
tonda var.

Ekli dosyalar

• KAÇAK+SİGORTA Sch..pdf
    572.2 KB · Görüntüleme: 8
Drives Leakage Current Monitor Module
Danfoss, yalıtım hatalarını ve istenmeyen kaçak akımları tespit eden entegre bir Kaçak Akım İzleme Modülü sunar. Özel olarak VLT® sürücüye uyarlanan modül, filtre, frekans dönüştürücü, motor ve motor kablosu dahil olmak üzere tüm sürücü sistemini izler.
Modül, yalıtım izleme konusunda dünyanın önde gelen uzmanlarından Bender ile işbirliği içinde geliştirilmiştir. Modül CE onaylıdır ve UL listelenmiştir.

Avantajları:

• Güvenilir yalıtım izleme, ciddi olarak erken tespitini sağlar, Hasar veya tehlike ve üretim durmalarını ve kazalarını önler.
  • Modül kendisini izler ve sürücüden bağımsız çalışır. Tekli veya çoklu sürücüleri izler ve tekli veya çoklu sürücüleri izlemek için kullanılabilir.
  • Frekans dönüştürücü, motor ve motor kablosu dahil tüm tahrik sistemini izler. Eski VLT sürücülerle de kullanılabilir.
  • Modülü doğrudan frekans dönüştürücüye monte ederek panelde veya kabinde yer kazanın.
  • Zaman kazanın ve devreye almayı basitleştirin. Düşük kurulum maliyeti

Kapsamlı sistem koruması
VLT® frekans dönüştürücüler için Kaçak Akım İzleme Modülü, hem operasyonel güvenliği hem de yangından korunmaya katkıda bulunan kapsamlı bir koruma sistemi sağlar. Tipik endüstriyel uygulamaların izlenmesine ek olarak, modül aynı zamanda yiyecek ve içecek, su / atık su ve bina otomasyon uygulamalarında kullanım için de uygundur.

Ekli dosyalar

• 130B5645.jpg
    130B5645.jpg
    95.1 KB · Görüntüleme: 14
  • FC Series Drives Leakage Current Monitor Module.pdf
    1.3 MB · Görüntüleme: 7
  • Leakage_Current_Monitor_LR.pdf
    107 KB · Görüntüleme: 7

Ekli dosyalar

• EATON 2018 MAYIS FİYAT LİSTESİ.pdf
    8.3 MB · Görüntüleme: 6

Forum istatistikleri