RG3-12CS...... % hata kodu 8 %

badboy81

Üye
slm arkadaşlar

sorunum su...
rölenin alrm ısıklerının oldugu yerde % ışığı yanıyo error bolumunden de bakıp 8 no lu hata kodunun oldugunu gordum. açıklaması "reaktif kapasitif oran ayarlanan değerin üzerinde"

öğrenmek istediğim bu oranı nasıl ayarlıyoruz. entes hata kodlarını yazmıs ama sorun çözümlerini yazmamıs ;deliricem... 1 aydır bu şekilde devam ediyo. fabrika çalışır durumdayken cezaya girmiyo ama 2 haftadır yatan fabrika da suanda indüktif %49 cıvarı yazmıs kapasitif %15 civarı ...

çalışırken hiç bi sorun yokken neden fabrika boştayken neden cezaya giriyo..

öncede anlatmıştım fabrıka bosken sadece aydınlatma, ofis ve 1 tane su motoru devrede...

yardımcı olursanız sevinirim...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Röle devamlı olarak kondansatör alıyor ve bırakıyor mu? Yani kararlı bir duruma asla gelemiyor mu? Bi takip et...

akım trafon kaça kaç yukun kaç a civarında kondansator guçlerin nasıl?bunları cevaplarsan sana daha açıklayıcı cevap gelecektir

slm arkadaşlar

sorunum su...
rölenin alrm ısıklerının oldugu yerde % ışığı yanıyo error bolumunden de bakıp 8 no lu hata kodunun oldugunu gordum. açıklaması "reaktif kapasitif oran ayarlanan değerin üzerinde"

öğrenmek istediğim bu oranı nasıl ayarlıyoruz. entes hata kodlarını yazmıs ama sorun çözümlerini yazmamıs ;deliricem... 1 aydır bu şekilde devam ediyo. fabrika çalışır durumdayken cezaya girmiyo ama 2 haftadır yatan fabrika da suanda indüktif %49 cıvarı yazmıs kapasitif %15 civarı ...

çalışırken hiç bi sorun yokken neden fabrika boştayken neden cezaya giriyo..

öncede anlatmıştım fabrıka bosken sadece aydınlatma, ofis ve 1 tane su motoru devrede...

yardımcı olursanız sevinirim...

badboy81 bey
yapılack işlemler:
1-rölenizin var hanesine gelipreaktif güçleri okuyacaksın - yönde ise kapasitif tir örneğin -0.49kondansatör fazlasıdır.+yöndeise endüktiftir örneğin 0.56 bukadar kondansatöre ihtiyaç vardır rölenizden bütün fazları inceleyeceksin
2-kondansatörleri devre dışı bırakıp rölenizdeki yine var hanesinden reaktif ölçüm yapıp kondansatör güçlerinizi belirleyebilirsiniz
3-sağlıklı ölçüm yapmak için sisteminizin tam yükü iken,siteminizdeyüçekilmezkenve iş bitiminde ölçüm yapıp bir kondansatör dizilimi yaparsanız başarılı olursunuz
kolay gelsin

sisteme 1 fazlı kondansatör bağlımı. Eğer bağlı değilse 1 Fazlı kondansatör bağlaman gerekir

Alarm ayarları fabrika çıkışı Ri 25 Rc 15 olarak gelir Set tuşuma belirli bi süre bastıktan sonra aşagı tuşuna basarak alr yerine gelir ordan rate seçersin ind kısmına ne deger vermek istiyorsan onu ver ki ben 10 ayarlarım cap kısmınada 6 ayarlarım sistemin bu degerleri geçerse role alarm verir sen roleyi resetlersin tekrar veriyorsa hatalı kompanzasyon yapıyorsun demektir çalışmadıgı günler genelde bu olur panona monofaze kondansatör eklemen senin faydana

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri