Reaktif ceza

özel sarım yaptır
Aman sekonderi boş kalmasın :)

anladım teşekkürler.
ama bu bara kalınlığı bizi yoracak gibi

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
600kw yüke 2000kVA trafo değilde 2 tane 1000kVA alıp birini yedekte bekletseydiniz çok iyi olurdu.
2000kVA Yağlı Standart tip trafo kaybı yaklaşık 24kw
1000kVA Yağlı Standart tip trafo kaybı yaklaşık 12kw

Zarar büyük

1-Sabit kondanstörünüz varmı yoksa takınız...
2- Bahsettiğiniz motor güçleri (ve toplam 200 kW) için tesis edilmiş olan kondansatör güçleri çok büyük. küçük güçte kondansatörler takmalısınız. Ama 3200/5 akım trafosu ile röleniz en küçük 12.8 kVAR kondansatörü görebilir. Eğer yakın zamanda ilave güç eklenmeyecekse, eklense bile çok büyük yük eklenmeyecekse Akım trafolarınızı küçükleri ile (Mesela 1000/5) değiştirdikten sonra kondansatörlerinizin 80 ve 100 olanlarından 6 tanesini 5-7,5-10-15-20-30 olanlarla değiştiriniz.
Büyük güçte kondansatör kullanmasının zararı nedir hocam? Öğrenmek amaçlı soruyorum da.

Akım tafolarını sökmeden,sıkı takip etmek şartiyle,çift sargılı akım trafosu ilavesiyle ( 15 / 5 -20/5 gibi )ve tersten bağlayarak ( mevcut trafo 5 çıkışı,yeni trafonun 5 ucuna girecek şekilde ) akım,3-4 kat artırarak ve röle ayarlarını bu yeni duruma göre set ederek ! çözüm bulabilirsiniz.
1-Sabit kondansatör değerini gözden geçiriniz,
2-Sayacınız ABB ELSTER ise,harmonikli güç toplamı yaptığından,kompanzasyon tesisiniz sağlıklı
bile çalışsa,cezaya girebilirsiniz.Anlaşıldığı kadarı ile,harmonikli müşterisiniz.Bu konuyu,mut-
laka çözmeniz gerekir.

Son düzenleme:
Merhaba
Ustaların dediği gibi akım trafo sunu değiş işyerinde 1250 kva trafo var aylık Demant 580kw akım trafosu 1000/5 servo ve sürücü sürekli motorlar çalışıyor enfes söktüm yerine Kael taktım anlık kapasitif ve reaktif görebiliyorum ekrandan ayrıca %7 harmonik filtreli pano ( harmonik ölçümü yaptır ) ve sonuç sıkıntısız pano
Not: işletmede sürekli harmonik varsa reaktif pano yanabilir bu konuya çok dikkat et pano yangın çıkarır. Tecrübeyle sabit

Sikinti devam ediyor kondanstorlere 15 20 25 30 gibi kucuk kondanstorlerde bagladim role ck ayarindan akim trafosu 250 grmisti 650 yaptim setup yaptim sonuc degismedi akim trofosu multimetre ve rg12 c ile seri bagli muhtemelen ayni trafodan besleniyor rg12 c de akim 110 amp de iken multimetrede yariya dusuyor 55 amper okuyorum 110 ampere 45 kwar kondanstor cekiyor cosfi 88 veya 91 bazanda 77 lerde geziyo 98 yada 1 gormedim hic

Multi metreleri iptal et akım trafosuları direkt bağla
Akım trafosu entes için misal 100/5 ise değeri 20 yazılıyor
Bu arada reaktif rölen bozuk ihtimali var .

Hocam dediginizi mesai bitiminde yapacagim ayrica 2 sorum daha var 1 cisi fabrikamizda irili ufakli 50 ad hiz surucu var bunu daha once yazmadim 2 cisi abb nin yuk kesicisi var ana salter kare seklinde onunde 3200 amp yaziyor1 yesil1 kirmizi buton var bunu butonlarla acip kapamayi dusunuyom ama yine nasil kullanildigini bir bilen anlatirsa daha tedbirli olmak isterdim ilk defa kullanacam bu arada moduler hucre yanimda kompanasazyon odasinda bilginze

Plc delta surekli communation eror hatasi veriyor loadcellerden fazla urun alarak hatali imal memer ler cikabiliyor hiz suruculer yaskava ve schenieder çin mali ayrica software lerde çince salterlerin tamami delixi marka çin menseii bilginize ayrica ne kadar setup yaparsam yapayim rs12 c kondanstorleri yanlis okuyor

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri