Reaktif ceza

sistem stabil çalışıyor ani yük değişimi yok tristör yada başka bir arayışa gerek bırakmıyor yanılmıyorsam trafo güce göre değil geleceğe göre dizayn edilmiş max çalışan güç 750 kw iken trafo 2000 kwa ileride 1 hat makine daha kurulacak kısmet olursa çalışan en yüksek güç 650 kw oda sürekli aynı anda değil

hidrolik motor 22 kw
vakum motor 7.5 kw
su motoru 18 kw
konveyör 11 kw hız sürücü
asansör 7.5 kw
pres 10x17 kw =170 kw hız sürücü ilk 30 saniye 35 hz sonra 45 hz
brülör 3 kw
mikser 7.5 kw hız sürücü
diğer konveyör 11 kw hız sürücü
küçük konveyör 7.5 kw hız sürücü
silim 3x6=18x5 kw=90 kw
silim 10x2x5 kw =100 kw
ıvır zıvır la beraber 550 kw geçmiyor çalışan sistem

ben ilk etapta kondanstör sıralamasını bozup
ilk kademeye 100 kwar koyacağım
2 ci kademe 15
3 cü kademe 20
4 cü kademe 20
5 ci kademe 25
6 cı kademe 25
7 ci kademe 30
8 ci kademe 50
9 cu kademe 100
10 cu kademe 100
11 ci kademe 100
12 kademe 100

bu şekilde takip edeceğim ihtiyaca görede dizayna devam edeceğim olmadı en son çare grup argenin özel trafo ve rolelerine başvuracağım ne dersiniz

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Vay anasını arkadaş 500kw kurulu gücün var bu 800A yapar sen 3200A akım trafosu koymuşsun.
Allah aşkına ondan sonrada bize sorun arattırıyorsun :mad::mad::mad:

Vay anasını arkadaş 500kw kurulu gücün var bu 800A yapar sen 3200A akım trafosu koymuşsun.
Peki üstad o zaman şimdilik akım trafosunu küçültüp tesis tekrar büyürse güç olarak tabi değiştirmek mi lazım sence...

Kurulu güçte 800A'e çıkıyor sistemi yani ana baranın görüp görebileceği en büyük değer bu.
Akım trafosunu 800/5 takacak ve kompanzasyonun hassasiyeti 5kVar'lara kadar düşmüş olacak(kademe güçleri değişecek) ve tüm sorunları bitecek :)
Ekstradan Sabit ile harmonik problemi varsa başka***

Fabrika büyüyüp geliştikçe akım trafosu değeride büyüyecek tabiiki. 2000A'i geçtiğinde de yukarıda bahsettiğim çözüme başvuracak.

Son düzenleme:
Kurulu güçte 800A'e çıkıyor sistemi yani ana baranın görüp görebileceği en büyük değer bu.
Akım trafosunu 800/5 takacak ve kompanzasyonun hassasiyeti 5kVar'lara kadar düşmüş olacak ve tüm sorunları bitecek :)

Fabrika büyüyüp geliştikçe akım trafosu değeride büyüyecek tabiiki. 2000A'i geçtiğinde de yukarıda bahsettiğim çözüme başvuracak.
Eyvallah ustad , çok verimli bir konu paylaşımı oldu....

Tüm yükler tavan yapsa 800A'i görmeyecek sisteme 3200A akım trafosu koymak. Kör adamın elindeki bastonu alıp bozuk zeminde hadi koş demeye benzer. Tak şu 800/5A akım trafosunuda adamın gözleri bir açılsın arkadaş :)

syn biryorum sizin burada söylediklerinizi ben zaten önceden yazdım okusaydınız görürdünüz sistem güce göre değil ileriye dönük kurulmuş gücümüz 600 ama trafo 2000 kwa diye belirtmişim lütfen yazılanları dikkatle okursanız göreceksiniz

Akım trafosunu 800/5 takacak ve kompanzasyonun hassasiyeti 5kVar'lara kadar düşmüş olacak(kademe güçleri değişecek) ve tüm sorunları bitecek :)

bende bunu size sormuştum 3200/5 akım trafosunu 1000/5 ile değişirsek tedaş tarafından sorun eşkil edermi diye sizde og abonesisiniz 1000/5 olmaz yazdınız ???

syn biryorum sizin burada söylediklerinizi ben zaten önceden yazdım okusaydınız görürdünüz sistem güce göre değil ileriye dönük kurulmuş gücümüz 600 ama trafo 2000 kwa diye belirtmişim lütfen yazılanları dikkatle okursanız göreceksiniz

İlk yazınızda belirtmişsiniz kimsede farketmemiş ki farklı yorumlar gelmiş. Sorunun bu arkadaş bu güçte ikinci bir röleye ihtiyacın yok. Akım trafonu maksimum yük akımı üzerinde tak, kademelerini küçült sorunların bitsin.

TEDAŞ senin AG'ne karışmaz. O.G. Sayacını okur ceza varsa öper gider :)

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri