Rüzgar Türbinini Bitirdim.

gerçekten bravo umarım bu çalışmalar hobi düzeyini geçer

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sn şef elinize kolunuza sağlık bende bu sene yapacam bir tane step motor kullanmamı tavsiye etmiştiniz step motorlara baktım torklarına göre sıralanmışlar orta düzeyde amatör bi çalşma için alacağım motorun nm degerinin ne olması lazım bunu nasıl ayarlıyorsunuz?

Sn şef elinize kolunuza sağlık bende bu sene yapacam bir tane step motor kullanmamı tavsiye etmiştiniz step motorlara baktım torklarına göre sıralanmışlar orta düzeyde amatör bi çalşma için alacağım motorun nm degerinin ne olması lazım bunu nasıl ayarlıyorsunuz?

Sayın lycaon_xp.
Ben şimdiye kadar step motor hiç kullanmadım. Sadece çevremde yapan kişilerden duyduğum bilgileri paylaştım. Onun için şu motoru kullanın diyemiyorum. Ama güçlü bir motor olmasında fayda var.

sn şef tecrübe bizde sıfır güçlü motor derken step motordaki nm degerinin yüksek mi olması gerekir

hemen hemen 40-50 cm pervane uzunluğu olsa bunun için kullanacagımız step motor nm degeri ne kadar olmalı bunu nasıl hesaplarız sn ŞEF bilgilerinizi paylaşırmısınız

Son düzenleme:
hemen hemen 40-50 cm pervane uzunluğu olsa bunun için kullanacagımız step motor nm degeri ne kadar olmalı bunu nasıl hesaplarız sn ŞEF bilgilerinizi paylaşırmısınız

40-50 cm.pervane biraz küçük kalır. 2 nm yeterli olur ama gücü az olur. Kanat boyunu 70-80 cm. yapabilirsen 4 nm. daha iyi iş görür. Alacağınız step motor yeni mi olacak, yoksa 2.el mi alacaksınız. Ve bunun için ne kadar bütçe ayırdınız ? Almadan önce fiyatını yazarsanız farklı yöntem düşünebiliriz.

bütçe olarak fazla araştırma yapmadım bir senelik proje olduğundan fazla acele etmiyorumda motoru 2.el alsam ac yi dc ye döndüren devre filan yapımı her şey dahil kaba taslak kaça patlar bana sizce ve 2. el temiz bir motor alsak 0 motordan çok kötü olurmu?Projem de sizin verdiğiniz bilgilerde baya işime yarayacak SN ŞEF şimdiden vermiş olduğunuz emekler için elinize sağlık

USTAM bide bu step motor 360 derece döner dğilmi araştırdım dönüyor diye anladım ama bi arkadaş bende var döndüremedim diyor adım motor diyor 270 derece alıyor filan dedi bana kafam karıştı rüzgar estikçe sıkıntı olmaz döner heralde?

Sayın lycaon_xp.
Ne kadar bütçe ayırdınız diye sormamın nedeni şu.
Doğru akım motorları, step motorlar her ne kadar milinden çevrildiğinde elektrik üretiyor olsada nihayetinde bunlar bir motordur.
Elektrik verip, milinden bir döngü almak için tasarlanmışlardır. Bobin teli ince telden yapılmıştır, fazla akım üretemezler. Devir sayısı yüksektir, elektrik alabilmek için yüksek devirlere ihtiyaç vardır.

En kötü alternatör en iyi dc. motordan daha iyi elektrik üretir. Daha düşük devirlerde üretim yaparlar. Onun için diyorum ki şayet iyi bir şey olsun isterseniz size kendi yaptığım alternatörlerden bir tane yapabilirim. Kaç devirde kaç volt, kaç amper üretmesini istiyorsanız yapabilirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,999
Son üye
Samidmrr

Yeni konular

Geri