Rüzgar gülü ve Asenkronmotor yardımıyla ev elektriği üretme

Benim demek istediğim anlık çekilen güç kW değeri idi.

Tabi bir rüzgar türbini kurarken yıllık rüzgar hız ortalaması gibi değerlerde lazım ama büyük güçler için büyük paller pervaneler lazım bunada uygun güçte alternatör bağlamak lazım. İş büyük olunca hesaplamak zor oluyor.. sonra pervane alternatörü döndürmüyor yada güç yetmiyor

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Edit

Bu kw değeri aylık 445 kW aylıktır.

445 / 30 = 14.8 yaklaşık günlük 15 kW elektrik tüketmişsiniz.

size günlük 15 kW elektrik üretecek bir rüzgar gülüne ihtiyacınız var.

Son düzenleme:
Edit

Bu kw değeri aylık 445 kW aylıktır.

445 / 30 = 14.8 yaklaşık günlük 15 kW elektrik tüketmişsiniz.

size günlük 15 kW elektrik üretecek bir rüzgar gülüne ihtiyacınız var.

Teşekkürler Serkan bey güzel hesap. şimdi 15 kw elektrik üretmek için en az kaç kutuplu alternatöre ihtiyacım olur?
64 kutuplu alternatör uygunmudur ?

64 kutuplu alternatör hiç görmedim duymadım. Daha doğrusu bu kadar yüksek kutup sayılı alternatör duymadım.Yalnız şunu söyleyebilirim. Bir alternatörde kutup sayısı ne kadar çoksa o kadar düşük devirde elektrik üretebilirsiniz.

Bu 64 kutup konusu bir yerdemi geçti görmek isterim.

64 kutuplu alternatör hiç görmedim duymadım. Daha doğrusu bu kadar yüksek kutup sayılı alternatör duymadım.Yalnız şunu söyleyebilirim. Bir alternatörde kutup sayısı ne kadar çoksa o kadar düşük devirde elektrik üretebilirsiniz.

Bu 64 kutup konusu bir yerdemi geçti görmek isterim.

Serkan Bey ben lisedeyken 64 kutup gibi kulağıma bi duyum gelmişti. Sanırım asenkron motordu.

64 kutuplu asenkron motor var ise; neden 64 kutuplu alternatör olmasın diye düşündüm.

Siz ne dersiniz ? çokmu abartılı olmuş ?

Evet oda olabilir. sanırım Biraz daha araştırma yapmam lazım

Biraz daha araştırın konunuzun bulunduğu bölümde şef ustamızın mesajları var rüzgar türbini ile ilgili onları okuyun aklınıza takılanları burdan konuşuruz.

Sistem mantığını bir kavrayın aklınızda şekillensin. Anladığım kadarı ile siz üretilen enerjiyi o an kullanmak istiyorsunuz. Aküde filan depolamadan sanırım. Böyle bir sistem çok daha komplikedir. Sizin düşünceniz nedir?

Şimdilik Ürettiğimi kullanmak. daha sonra dev bi akü yapmak. Sülfürik asit ile

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri