Proteusta 1:1 oranında izalasyon trafosu nasıl alınır?

Okumaya başlamışken es geçme bunları da oku zahmete girme die ben arayıp buldum Hocanla hala görüşüyorsan nerde hata yaptığını ve şu ana kadar ne kadar tasarruf yaptığını da sor.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/farklı-bir-tasarruf-cihazı-çalışma-mantığı-farklı-yorumlarınız-ve-fiyatı.80326/#post-490595
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/energy-saver-kandırmacası-elektrik-tasarruf-cihazı-dolandırıcılığı.1366/
yüzde 30 Ayrıca bana yardım etme isteğiniz için size çok teşekkür ederim.Verdiğiniz liklerde bayağı bilgi var.

Son düzenleme:
Bu Kazım Hocanın yardım etme (dalga geçme) biçimi.
Herkesin tarzı farklıdır, Kazım Hocanın da böyle işte, ne yaparsın... :)
Gır gır önemli değil.Sorun olmazda aşalanmaya katlanamam.

Yok, yok, gırgır olsun diye yapıyor.
Yani, bence...
Bu devreye tam 6 aydır emek harcıyorum doğru ya da yanlış iyi niyetle yapılmış olabilir amaç önemli o yorum için demiyorum ama bazen yorumlar sinir bozucu oluyor sadece bu form için demiyorum.

Açıklayayım :
2 arkadaş sana , neden ve nasıl olmayacağını anlatan linkler verdiler.
O linklerdeki bilgiler net ve kesindir.
Değil 6 ay değil 6 yıl , 6 ömür harcasan yine de olmaz.

O linkleri verenlere dedim ki garibanın hayallerini yıktınız.
Hani diyor ya ..
.
ümitlerim kırıldı gitti
hayallerim kül oldu bitti ...

Sonra aklıma geldi doğrudan , neden arkadaşın hayallerini yıkıyorsunuz uğraşsın dursun boş yere hem arada belki azıcık elektrik bilgisi edinmiş olur tırmalarken ..demektense şarkı aklıma geldi.
Yani sana değil , olmaz diyen 2 arkadaşa gönderme idi.
Senin algılayamayacağın baştan belli. :(

Sinir bozucu olmaları gerçekleri değiştirmez !

Elektronik merakla değil temel eğitimle öğrenilebilen bir şeydir !
Bu temel eğitim en az üniversite düzeyi ile alınabiliyor !

------

Teknik forumların cevapları böyle olur , gönlüne göre değil.
Öfkeye kapılmak yerine durumunu kavramayı becerebilirsen bundan sen karlı çıkarsın..

Açıklayayım :
2 arkadaş sana , neden ve nasıl olmayacağını anlatan linkler verdiler.
O linklerdeki bilgiler net ve kesindir.
Değil 6 ay değil 6 yıl , 6 ömür harcasan yine de olmaz.

O linkleri verenlere dedim ki garibanın hayallerini yıktınız.
Hani diyor ya ..
.
ümitlerim kırıldı gitti
hayallerim kül oldu bitti ...

Sonra aklıma geldi doğrudan , neden arkadaşın hayallerini yıkıyorsunuz uğraşsın dursun boş yere hem arada belki azıcık elektrik bilgisi edinmiş olur tırmalarken ..demektense şarkı aklıma geldi.
Yani sana değil , olmaz diyen 2 arkadaşa gönderme idi.
Senin algılayamayacağın baştan belli. :(

Sinir bozucu olmaları gerçekleri değiştirmez !

Elektronik merakla değil temel eğitimle öğrenilebilen bir şeydir !
Bu temel eğitim en az üniversite düzeyi ile alınabiliyor !

------

Teknik forumların cevapları böyle olur , gönlüne göre değil.
Öfkeye kapılmak yerine durumunu kavramayı becerebilirsen bundan sen karlı çıkarsın..

Haklısınız ama bana bu fikri veren kişi çok kesin ve net konuştu.Bu devre ile ene az yüzde 30 faturan rahatlar dedi.Umut dünyası ne yapalım.

..kesin ve net konuştu.Bu devre ile ene az yüzde 30 faturan rahatlar ...

Yalandan kim ölmüş ?
Üç kağıtçılar böyledir.
Verilen linkleri incelersen görürsün.
Hani ancak 100W lamba yerine dimmer gibi bir oyuncakla 50-60 W kadar yakar ve onunla yetinirsen evet dimmer tasarruf ettirdi diyebilirsin.
Yoksa aynen şu videodaki gibi olur.

---------

Cümlelerdeki bir kaç kelimeye takılmayıp anlatmak istediğime odaklandığın teşekkür ederim.
Sen bizim sözümüzü dinle.

Bu arada elektrik-elektronik merak ediyorsan öğrenmeye uğraşıyorsan elimizden geleni esirgemeyiz.
Mesela proteus ile ilgili verilmiş bir çok linkler var forumda.
İnternette bulabileceğin en güzel anlatımlardır.
Kar ettirmek değilde ufak tefek ama kullanışlı devreler falan..daha bir hoş olur.

Bir söz ( ata sözü değil bir tanıdığımın babasının sözü ) :
Hırsızla tamahkarı yolu izi olmayan afrikanın iki ucundan sal , 24 saat geçmeden biri diğerini bulmazlarsa .. öyle söyle.

İnsanlarımızı böyle sinekten çıkacak yağa muhtaç edenlere yazıklar olsun.

Yalandan kim ölmüş ?
Üç kağıtçılar böyledir.
Verilen linkleri incelersen görürsün.
Hani ancak 100W lamba yerine dimmer gibi bir oyuncakla 50-60 W kadar yakar ve onunla yetinirsen evet dimmer tasarruf ettirdi diyebilirsin.
Yoksa aynen şu videodaki gibi olur.

---------

Cümlelerdeki bir kaç kelimeye takılmayıp anlatmak istediğime odaklandığın teşekkür ederim.
Sen bizim sözümüzü dinle.

Bu arada elektrik-elektronik merak ediyorsan öğrenmeye uğraşıyorsan elimizden geleni esirgemeyiz.
Mesela proteus ile ilgili verilmiş bir çok linkler var forumda.
İnternette bulabileceğin en güzel anlatımlardır.
Kar ettirmek değilde ufak tefek ama kullanışlı devreler falan..daha bir hoş olur.

Bir söz ( ata sözü değil bir tanıdığımın babasının sözü ) :
Hırsızla tamahkarı yolu izi olmayan afrikanın iki ucundan sal , 24 saat geçmeden biri diğerini bulmazlarsa .. öyle söyle.

İnsanlarımızı böyle sinekten çıkacak yağa muhtaç edenlere yazıklar olsun.

Video 10 numara eğlendirerek öğretiyorsunuz.Kafamda bu devrenin haricinde bir sürü soru var.Formda daha yeniyim.Yaz boyu da bu form da takılıcam.Cevap yazan bir şeyler öğretmek isteyen herkesten ### ALLAH RAZI OLSUN###

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri