Philips ve PowerKey Led Ampül Farkı!

Eveeeet arkadaşlar:) sanırım sorunu buldum.
En başta yapmam gerekeni en son yaptım. Çok yoruldum cidden. Her cihazı bekleye bekleye denedim.
SORUN:
Bütün pirizleri tek tek kontrol ettim.
Evde bolca piriz var.
Üç adet pirizin topraklama kısmını kontrol kalemi ile baktığımda elektrik olduğunu gördüm.
Elektrik ustasına attım kesinlikle normal değil dedi. Yarın gelip düzeltecek.
Bütün arkadaşlara teşekkür ederim 😊

Topraklama ve bağlantıların kontrolu yapılması .

Siğortalarınız yüksek takılmış ..
Aydınlatma devresi : 1.5 mm2 kablo 10A siğorta
Priz devresi : 2.5 mm2 kablo 16A siğorta
Ana siğorta : C tipi Amperi 32 ? 40 amper ( yük duruma göre ? )

Siğortalarınız nereyi kontrol ediyor ? projelendirmeniz iyi olur .

Yakın zamanda mahallede trafo değişti zaten arkadaşın evi de dahil bu değişimden sonra başladı. Mahallede çok inşaat var. Alçı makinası v.b birşey çalışınca mahalle şebekesinde dalğalanma yapıyor ve benim ve başka binadaki arkadaşın k.a.rolesi atıyor. Elektrik dağıtım şirketi geldi herşey normal diyor ve evin içine karşımayız diyor.
Evin tesisatı döşeyen usta yarın gelecek bakalım.
Sigorta kutusunu ekliyorum umarım size bir fikir verir de bu olmamış dersiniz.

Elektrikciniz ölçümler yapması .

Video ürün kısmende yararı olabilir veya benzer ürünler

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Eveeeet arkadaşlar:) sanırım sorunu buldum.
En başta yapmam gerekeni en son yaptım. Çok yoruldum cidden. Her cihazı bekleye bekleye denedim.
SORUN:
Bütün pirizleri tek tek kontrol ettim.
Evde bolca piriz var.
Üç adet pirizin topraklama kısmını kontrol kalemi ile baktığımda elektrik olduğunu gördüm.
Elektrik ustasına attım kesinlikle normal değil dedi. Yarın gelip düzeltecek.
Bütün arkadaşlara teşekkür ederim 😊
Merhaba hocam bende sakaryadayım ve aynı sekilde kaçak akım rölesi atıyor ve usta bulamıyorum. siz sorunu nasıl hallettiniz usta varsa banada baksa çok iyi olur. kaçak akım rölesini değiştirmek için bile usta bulamadım arifideyim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri