Philips ve PowerKey Led Ampül Farkı!

codekod

Üye
Arkadaşlar
Philips led ampülü nereye takarsam takayım sorun yok.

PowerKey diye bir ampül var nereye takarsam takayım göz kırpıyor.

Neden böyle sorun nedir?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Ucuz etin yahnisi.
Led lambalar farklı kalitelerde üretiliyor.
Hepsinde olmasada ucuz ürünlerde düşük teknoloji kullanımı sonucu bu durumla karşılaşırsınız.

Kullanım ömrüde farklıdır..

Gözle algılayacak kadar pır pır ediyorsa lamba arızalıdır. Kaliteli bir led lamba ile kalitesiz arasında fark elbette var ancak bunu ekipmansız algılayamazsınız.

Arkadaşlar
Philips led ampülü nereye takarsam takayım sorun yok.

PowerKey diye bir ampül var nereye takarsam takayım göz kırpıyor.

Neden böyle sorun nedir?

Powerkey led ampul eskiden ağırdı alüminyumu soğutmak için etkili idi .

Şimdiki powerkey led ampul hafif gibi ( içini açmadım !!! )

Bence kalite düşmüş .

6 Kas 2016
Bim powerkey led ampul

16 Mar 2018
04.20 Powerkey

Powerkey led ampul eskiden ağırdı alüminyumu soğutmak için etkili idi .

Şimdiki powerkey led ampul hafif gibi ( içini açmadım !!! )

Bence kalite düşmüş .

6 Kas 2016
Bim powerkey led ampul

16 Mar 2018
04.20 Powerkey

Ben birkaç tanesinin içini açmıştım bir zamanlar. Eskilerinde de farklı farklı tasarımlar vardı devreler birbirini tutmuyordu. Ben f/p yi panasonic te bulmuştum.

Ben birkaç tanesinin içini açmıştım bir zamanlar. Eskilerinde de farklı farklı tasarımlar vardı devreler birbirini tutmuyordu. Ben f/p yi panasonic te bulmuştum.

Carrefoursadan eskiden satışta idi .

Satın almıştım .

Biraz ağır .

20230113_004334.jpg

peki arkadaşlar bu durum tesisatta bir kaçak olduğunu gösterir mi?
pır pır etmsi kaçak var anlamında mıdır yoksa lambanın kalitesizliği mi?

Lambayla alakalı. Kalitesizliğinden değil arızalı oluşundan kaynaklıdır muhtemelen. Sorun kalite olsa o lambalar herkesin evinde pır pır eder durur.. Başka bir tane powerkey lamba ile deneyin bakalım yine aynısı olacak mı. Sorun devam ederse tesisatınızdan şüphelenilir..

Yaygın üç harfli marketlerde satılanları uzun süre kullanabiliyordum. Işığıda bana sorun teşkil etmeyecek kadar iyiydi.

Ama son zamanlarda kaliteyi düşürdüler. Yaklaşık 1 yıl içinde aldıklarım kısa süre sonunda bozuluyor. 6-7 adet çöp oldu.

Çareyi osrama geçnekte buldum.
Bakalım neler olacak?

Lambayla alakalı. Kalitesizliğinden değil arızalı oluşundan kaynaklıdır muhtemelen. Sorun kalite olsa o lambalar herkesin evinde pır pır eder durur.. Başka bir tane powerkey lamba ile deneyin bakalım yine aynısı olacak mı. Sorun devam ederse tesisatınızdan şüphelenilir..
bu konuda çok soru sordum kusura bakmayın. evde ara sıra kaçak akım rolesi atıyor. (mahallede çok inşaat var. orda ki makinalar çalışınca şebekede dalgalanma oluyor ve role atıyor sanırım. başka bir binada arkadaş var onun role de atıyor.) bu durum tesistatta bir sorun olduğunu mu gösterir yoksa bu lamba sebep olur mu?

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri