PCB Kart Kopyalama

Arkadaşlar hayırlı ramazanlar elimde Pcb kart var kopyalatmak istiyorum ama mümkün müdür?

İçerisinde
Pic18f8722 Microchip marka entegre
24LC512
AD7705BR
uln2003afwg
08312K
entegrelerinin bulunduğu bir kart var.kopyalanması mümkün müdür
?

Çok titiz çalışılırsa neden olmasın PIC hex kodu yoksa elinde internet fen bulmasın yada kopyalama kartı almalısınız PIC için

Pic konusunda sunu soyleyebilirim. Bir cok ticari urunde ureten firma kendini korumak icin islemciye yiklenen yazilimi korumaya alir. Buna code protection ozelligi deniyor. Pic in icindeki sigorta attirildiginda pice yuklenen yazilim malesef okunamiyor. Elinizdeki karti gormedim ancak cok ozel bir imalat yontemi uygulanmadiysa kart kopyalanabilir
Ancak yazilim icin bunu soyleyemeyecegim.

01.07.2015.JPG
Pic konusunda sunu soyleyebilirim. Bir cok ticari urunde ureten firma kendini korumak icin islemciye yiklenen yazilimi korumaya alir. Buna code protection ozelligi deniyor. Pic in icindeki sigorta attirildiginda pice yuklenen yazilim malesef okunamiyor. Elinizdeki karti gormedim ancak cok ozel bir imalat yontemi uygulanmadiysa kart kopyalanabilir
Ancak yazilim icin bunu soyleyemeyecegim.

Bu şekilde bir kart peki bunu kopyalatabileceğim bir yer var mı ?

Ekli dosyalar

• IMG_1178.JPG
    IMG_1178.JPG
    1.2 MB · Görüntüleme: 21
Attığın taş ürküttüğün kurbağaya değecekse olur yapalım , 500.000 TL ni alırım ( yazı ile beşyüzbin TürkLirası )

500Bin TL mi aynen yazıyla yazmanız çok iyi olmuş ama sizinde anlayacağınız gibi fahiş bir rakam :)) Dediğim gibi kartı kopyalatmak istiyorum yaptırabileceğim bir yer biliyor musunuz ? Şimdi durum şöyle zaten kartın baskı devreye çizimi 1000TL sonrasına malzeme + kart basımı + yerleştirme kalıyor kart basımı 400 dolar dendi + malzeme parası ve yerleştirme işide max 500 tutsa yani tutacağı rakam o kadar çok fazla

Elektronik bilginiz ve program kullanma gibi imkanlarınız var ise ben size kart kopyala şekilleri ile ilgili link ler göndere bilirim
Ares 3 d görüntü düzenleme ve de bir markanın bu iş için iş görecek bir yazıcısı var

Elektronik bilginiz ve program kullanma gibi imkanlarınız var ise ben size kart kopyala şekilleri ile ilgili link ler göndere bilirim
Ares 3 d görüntü düzenleme ve de bir markanın bu iş için iş görecek bir yazıcısı var

gönderirseniz sevinirim en azından incelemek isterim tam olarak yapamasamda

...Şimdi durum şöyle zaten kartın baskı devreye çizimi 1000TL sonrasına malzeme + kart basımı + yerleştirme kalıyor kart basımı 400 dolar dendi + malzeme parası ve yerleştirme işide max 500 tutsa ...
Piyasası böyle çok değil aldığınız fiyat.
Ben daha fazla isterdim.
Kart basımında tooling denen bir ücret var,
1 kartda bastırsanız 1000 kartda bastırsanız
bu tooling ücreti alınır,
sonra her bir kart için artı 3,5,10 dolar gibi bir ücret olur,
boyut, katman sayısı (tek taraflı, çift taraflı, iç katmanı olan kartlar gibi)

Yukarıdaki devrede sıkıntılı kısım kartdaki picin programı,
bu programı bulamaz veya yazdıramazsanız
kart hiçbir işe yaramaz.
Hazır karta program yazmakta ayrı bir işkence,
kartı iyice incelemek anlamak lazım.
Program kısmı hepsinden fazla tutabilir.

Kart ne iş yapıyor anlatın
bazen yenisini yapmak kopyalamaktan daha ucuza malolur.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri