pıc ile akıllı ev & bina otomasyonu

arkadaslar mrb buaralar üstünde calıştığım akıllı ev otomasyonu projem var....yazılımı jal ve assmbler ile yazdım ancak sesli yanıt eklemek istiyorum...uygulamalara baktım mesela wav uzantılı dosyaları pıc e okutup işletebileceğim bi programlama dili varmı...örneğin jal dilinde nota bilgilerini kullanabiliyoruz.ama benim istediğim bu değil wav uzantılı dosyalar üzerinde işlem yapmak.bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Wav dosyalarını işleyebilmek için öncelikle mikrodenetleyici yerine dsp kullanmanız daha doğru olur, yazılım konusunda ise mutlaka "C".
Ayrıca -seviyenizi bilmiyorum ama- işin hem teorik kısmına hakim olabilmeli, hem de bunu yazılıma çevirerek dsp üzerinde sonuç alabilecek bilgi ve tecrübeye sahip olmanız gerekir.
Aslında ISD17xx-25xx gibi çiplere ses kaydederek yazılımda istediğiniz durumlarda bu çip üzerinden yanıt verme işini halletseniz çok daha hızlı sonuç alabilirsiniz, bunu bir değerlendirin bence. Jal de bu gibi bir sistem için yeterli olur.

Wav dosyalarını işleyebilmek için öncelikle mikrodenetleyici yerine dsp kullanmanız daha doğru olur, yazılım konusunda ise mutlaka "C".
Ayrıca -seviyenizi bilmiyorum ama- işin hem teorik kısmına hakim olabilmeli, hem de bunu yazılıma çevirerek dsp üzerinde sonuç alabilecek bilgi ve tecrübeye sahip olmanız gerekir.
Aslında ISD17xx-25xx gibi çiplere ses kaydederek yazılımda istediğiniz durumlarda bu çip üzerinden yanıt verme işini halletseniz çok daha hızlı sonuç alabilirsiniz, bunu bir değerlendirin bence. Jal de bu gibi bir sistem için yeterli olur.
hocam bilgi ve önerilieriniz için tesekkürler
yapmak istediğim şu;
program herhangi bir satırda belirtilen ses dosyasını almalı ve onu cıkışa iletmeli yani ses üzerinde işlem yapmayacak
ben bu konuda oldukca acemiyim ama cok da meraklıyım bu uygulamayı insallah yapmak ve hakkından gelmek nasip olur.
TESEKKÜRLER

Merhaba
Jal bilmiyorum ama VB:net ile C:\ de bulunan zulfu1.wav
dosyasını alır ve arka fonda devamlı çalar.

My.Computer.Audio.Play("c:\zulfu1.wav", AudioPlayMode.BackgroundLoop) 'arkada fonda devaml loop yapar.Not:Tabiidir ki C:\ de yukarıda adı olan dosya bulunmalı

Forum istatistikleri

Konular
128,400
Kullanıcılar
450,292
Son üye
resulcelik68

Yeni konular

Geri