OPF arızası

emg

Üye
Arkadaşlar atv 31 0.37 kw hız kontrol cihazı aldım ve bağladım, pot ucuna 10 k 'lık potu bağladım hsp yi optimum hızıma ayarladım ve her şey istediğim gibi çalışıyor ancak pot ile hızı minumuma aldığımda OPF arızası meydana geliyor.zannedersem ki OPL yi iptal ettiğimizde cihaz bu arızayı vermiyordu. bunu yapmam cihaza zarar verirmi? yada bildiğiniz bir çözüm yolu varmı? kullandığım motorun gücünü de bilmemekteyim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Öncelikle slm kardeş opl hatası motorda faz kaybı hatası demek buda:
Hız kontrol cihazı çıkışında bir faz kaybı var
Yük tarafı kontaktör açık varsa tabi sende ayakları geçirmezse yapar
Motor gücü düşük ise
Motor akımında anlık dengesizlik varsa bu hatayı verir.
Yapman gerekli olan şey motor arasındaki baglantıya bak motor kapagına açıp klemens baglatılarına bak gevşeme falan varsa bunlar yapar yada motor gucu dusuk ise surucude fabrıka ayarında ıse opl aktıf olur surucu ufak gucu baglatı yok yuk yok kabul edıp bu hatayıda verir.Egerki böyleyse FLt menüsünden OPL paremetresi OPL:nO yaparsan sorun çözülür.Kolay gelsin

arkadaşın dediğine katılıyorumm sürücünün çıkışına küçük kw lı motor bağladıysanız opf hatası vermesi normaldir eyerki opl yi no yapınca vede motorla inverter aynı kw olup hata verirse sürücü compenatlarında sorun vardırr.gönderirsen yardımcı olurum tamir wederim 0212 674 90 63

Schneider sürücü aşırı ısınnadan kapanıyor ve ohf hatası veriyor. Çözümü nedir

Peki Opl no yapılamıyorsa nasıl yapmam lazım yesden çıkartamıyorım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri