NH Bıçaklı sigortanın Otomat sigorta ile değiştirilmesi

Hırçın 41 hocam onu gördüm yalnız bu 120 kA maksimum kısa devre akımı olması gerekiyor.Benim öğrenmek istediğim normal çalışma akımında oluşabilecek kısa devre açma akımı?Yani en düşük kısa devre açma akımı?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Hırçın 41 hocam onu gördüm yalnız bu 120 kA maksimum kısa devre akımı olması gerekiyor.Benim öğrenmek istediğim normal çalışma akımında oluşabilecek kısa devre açma akımı?Yani en düşük kısa devre açma akımı?

Çalışma anında herhangi bir noktada oluşacak kısadevre akımı değeri hesaplarla belirlenir bu değere göre de Koruma elemanın kısadevre kesme kapasitesine bakılıp seçim yapılır.
Genelde projecilerin dikkate almadığı yapmadığı hesaplardır !

Çalışma anında herhangi bir noktada oluşacak kısadevre akımı değeri hesaplarla belirlenir bu değere göre de Koruma elemanın kısadevre kesme kapasitesine bakılıp seçim yapılır.
Genelde projecilerin dikkate almadığı yapmadığı hesaplardır !
Burada bunun altini cize cize hesaplanmasi saglanabilir :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,470
Kullanıcılar
450,410
Son üye
Erc.cgz

Yeni konular

Geri