Motora Soft Start ile yolverip, Sürücüye geçme

11 kw motor kalkışta 80-90 ampere kadar çıkıyor, devrini aldıktan sonra dolu çalışmada bile 15-16 amper çekiyor. sürücüdeki akım sınırı 34A fazla yapamıyorsunuz, softstarterlar sürücüden farklı olarak 7 kata kadar akım yüklemesi yapabiliyor bu yüzden kaldırabiliyor.
Kontaktörle kaldırıp sürücüye geçiş şeklinde kullanacağım en ekonomik çözüm.
teşkkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sürücünün yolveremediğine soft starter yolveriyorsa durum tam bir efsane olmuş ; eklediğim tabloya dikkat :)

1643adsiz.jpg

Ben yine kontaktör veya softstarter ilave etmeden birşeyler yapılabileceğine inanıyorum. Standart V/F yerine tork veya vektör kontrolünü uygulamalısın.

Ben yine kontaktör veya softstarter ilave etmeden birşeyler yapılabileceğine inanıyorum. Standart V/F yerine tork veya vektör kontrolünü uygulamalısın.
Acs800 zaten ağır şartlı uygulamar için, DTC (Direct Tork Kontrol) aktif, ayrıca teknik elemanlar zaten önerdi kontaktörle kaldırıp sürücü ile devam etmeyi. O motoru kaldırmak için enaz 2 üst güç sürücü seçmem gerekiyor sanırım. kontaktörlü yapı daha mantıklı geldi. şuan bu şekilde çalışıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,279
Kullanıcılar
450,104
Son üye
MUGEN SARS

Yeni konular

Geri