Motora Soft Start ile yolverip, Sürücüye geçme

allforum

Üye
Arkadaşlar, demerajı yüksek bir uygulamada sürücü ile (sürücü ağır şartlı ve 1 üst güç seçildi) motoru kaldıramıyorum bunun için Motoru önce soft starter ile kaldırıp sürücüye geçmek istiyorum. Sürücü kitapçığında sürücüye motor uçlarından geri besleme gelmemeli diye uyarıyor.
nasıl yapabilirim, daha önce böyle bir deneyimi olan varsa paylaşırsa sevinirim teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sürücü ile kaldıramadığınız motoru,softstarter ile kaldıramazsınız.Parametre ayarlarınızı gözden geçirmenizde yarar var.

Sürücü ile kaldıramadığınız motoru,softstarter ile kaldıramazsınız.Parametre ayarlarınızı gözden geçirmenizde yarar var.
Denendi soft starter ile kalkıyor, sürücü ACS 800 11 kw DTC özelliğide var. Ama mekanik kilitli kontaktörle yolvermenin daha doğru olacağı söylendi, kontaktörün biri motora yolverecek diğeri sürücü ile motor arasında olacak sürücüye geri besleme olmasın diye.

Paranız bolsa,mesele yok.Sürücü tipiniz uygun seçilmemiş olabilir.Sürücü firmanız ile temas kurmanızda
yarar var.Hem,adamlara hakaret edilmesini ! önlemiş olursunuz.

motorda sıkıntı olabilir..
sürücünün kontrol ettiklerini yuyo lar bakmıyor oyuzden kaldırabilir..
normal şartlarda yuyo çalıştıryorsa sürücü çokdaha rahat çalıştırır.

devre için 2kontaktör kullanılmalı..
Şebekeden normal mkş ve kontaktörlü şekilde devrenize , sigorta+sürücü+sürücü çıkış kontaktörü ekleyeceksiniz.
Şebeke kontaktörü devredeyken sürücü kontaktörü asla çekmemli.. Bunu hem elktronik hemde mekanik kilitlemeli yapmanızda fayda var. Sürücü IGBT leri zarar görürü aksi taktirde.

Anladığım kadarı ile motorda yük var ve kalkışta ve düşük devirde sıkıntı yaşıyorsun.
Kullanmış olduğun ACS 800 fonksiyonel bir cihaz. Eğer motorun kontrol tipini vektör olarak çalışacak şekilde değiştirirmisin ?

tam devirde de kaldırmıyor Teknik destek aldım, bi sürü parametre ayarı denendi. Teknik elemanların önerdiği birşey önce kontaktörle kaldırıp sonra sürücüye geçin. Sürücü akım sınırlamasından dolayı kaldırmıyor.

Sürücüyü atın.81 vilayette de reklamını ! yapın.Soft starterle kaldırabildiğinize göre,başka arayışa da lüzum kalmıyor.Soft starterinizde yoksa,by-pas kontaktörü de bağlayın,olay bitsin.

softstarle kaldırıp surucuye gecmek !! cok ilginc olur hıc denemedım ve çok mantıksız geldı. motor kaç kv bu arada ayrıca yuku nedır ogrenebılırmıyım ?

20.03 Max akım olması gerek (Motor etiketindeki akım limiti değil ).

Bu değeri oldukça yüksek değerlere çıkartıp denemen mümkün mü acaba.

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri