Mma weldıng invertör korumaya geçiyor

ustam arıza sensör arızası çıktı. sensörü değiştirdim ve test ettim çalışıyor. teşekkürler
arızayı bulman çok iyi, değiştirdiğin parça nedir bir resim atsan, ve verdiğin bilgi için geri dönüş için çok teşekkür ederim

eyvallah kardeşim ısı termiği deseydin çok daha kolay anlardım. aslında ısı sensörü, ısı termiği ikisi de aynı şey ama sensör deyince kafam karıştı, acaba bilmediğim bir parça mı diye sordum. tekrar teşekkür ederim.

eyvallah kardeşim ısı termiği deseydin çok daha kolay anlardım. aslında ısı sensörü, ısı termiği ikisi de aynı şey ama sensör deyince kafam karıştı, acaba bilmediğim bir parça mı diye sordum. tekrar teşekkür ederim.
Anladım sorun yok. Bide cihaz daha var onda köprü diyot bozuktu ve giriş rolesine bağlı wattlı seri bağlı 2 tane drenç var oda yanık ama değeri belli değil. hata yaptım ve önce sigorta drenç zannedip taş drenç bağladım cihaz çalıştı fakat 2 gün sonra yine aynı arızayı verdi. zannediyorum yüksek ohmlu bir drenç orada takılı kaldım.

ntc tak ama kuvveyli olsun, taş dirençte olur yandınsa az koymuşsun demektir. orası sıkıntılı yer

ntc tak ama kuvveyli olsun, taş dirençte olur yandınsa az koymuşsun demektir. orası sıkıntılı yer
ben 22ohm taktım taş drencı 11 watt ama başka cihazlarda 250 ohm değer gördüm o zaman 200 ila 250 ohm arası bişeymi taksam

makineden makineye değişiyor express te aliminyum olanı bazılarında taş direnç, bazılarında ise magmaweld gibilerinde ntc var. hepsi aynı işi görüyor zaten ilk kalkışta çok zorlanıyorlar, ve uzun süreli yüksek amper çalışmasında. görmeden yorum yapmak zor

makineden makineye değişiyor express te aliminyum olanı bazılarında taş direnç, bazılarında ise magmaweld gibilerinde ntc var. hepsi aynı işi görüyor zaten ilk kalkışta çok zorlanıyorlar, ve uzun süreli yüksek amper çalışmasında. görmeden yorum yapmak zor
işaretlediğim yerdeydi drenç şu an 300ohm taş drenç bağladım köprü diyotta takacağım ama denemedim

şema gibi bişey bulamadım o yüzden tam ne takacaz bilmiyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20191021_174225.jpg
    IMG_20191021_174225.jpg
    313.2 KB · Görüntüleme: 18
  • Inked1cc9d530-7b69-4a85-9916-e6f6a4d5a5d2_LI.jpg
    Inked1cc9d530-7b69-4a85-9916-e6f6a4d5a5d2_LI.jpg
    890.3 KB · Görüntüleme: 17
  • Inked463efe35-6cce-4229-9ce4-0639ae408107_LI.jpg
    Inked463efe35-6cce-4229-9ce4-0639ae408107_LI.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 17
Moderatör tarafında düzenlendi:
1- köprü diyotu tak, elektrik ver, çalışmayacak. taş direnç olan yere akkor lambanın kablo uçlarını kullanarak kısa devre yap, sıkıntısız çalışması lazım, ama taş direncin değerini ben de bilmiyorum, benzer bir kartta 2 tane 10 watt 4.7kj yazar üzerinde bilgin olsun.

1- köprü diyotu tak, elektrik ver, çalışmayacak. taş direnç olan yere akkor lambanın kablo uçlarını kullanarak kısa devre yap, sıkıntısız çalışması lazım, ama taş direncin değerini ben de bilmiyorum, benzer bir kartta 2 tane 10 watt 4.7kj yazar üzerinde bilgin olsun.
seri bağlıysa o zaman drenç değerleri 2,35Kohm olacak o zaman toplam değer değilmi ustam

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri