Mikrobasic

FaCIA

Üye
Arkadaşlar ben mikrobasic öğrenmeye çalışıyorum ve yeni başladım, forumda bu konu ile ilgilenenleri, mikrobasic hakkında bilgisi olanlar ve projeleri olanların yardımlarını rica ediyorum, ayrıca Mikrobasic 6.0'yükleyip ilaçladım ve sizlerle paylaşıyorum...

Program : http://84.240.30.143/soft/Elektronika/mano medziaga/Mikrobasic 6000 Setup Patch By 2S.zip

ilacı : *******************************************

micro basic bayağı gelişmiş yüksek bir programlama dilidir.kullanmayı bilirsen çok şeyler yapar ama eğer zor gelirse konuşma diline daha yakın olan pbp pro var q basic diline birebir uyar...

her şeyde en iyisini yapmalıyım dersen pic yerine avr derim ben öğrenemedim.Ama yeni başlıyorsan c ve avr öğren...

Verdiğiniz bilgiye tşk.ederim.
Ben, makina imalatı yapan bir firmada 10 yıldır PLC ve otomasyon işleri yapıyorum, öyle işler geliyorki PLC ile yapmak maliyeti çok arttırıyor bu yüzden PIC ve pbp ile bir kaç proje yaptım fakat pbp ile çok fazla detaylı işler yapılabileceğini sanmıyorum yapılsada çok uğraştırır. Sonra Silabs firmasının C8051F314 gibi işlemcilerini kullanmaya başladık ama o firmanın ürünlerinin T.C.'de temini zor, oysa Mikro basic ile ilgili kitabı alıp vakit buldukça incelemeye çalışıyorum, sanırım hardware olarak T.C.'de bulunabilecek ürünlerle komplike projeler yapılabilir diye düşünüyorum, forumlarda da bu konuyla ilgilenen arkadaş pek fazla yok bu eksiklikten dolayı burada mikrobasic konusunu açıp ilgilenebilecek arkadaşları bir araya toplamayı amaçladım...

Arkadaşlar Mikrobasic ile yaptığım 240x128 Grafik LCD Denememi sizinle paylaşıyorum...
proteus isis dosyası + pic hex dosyası

v45tfc.jpg

Ekli dosyalar

• 240x128_GLCD.rar
    25.5 KB · Görüntüleme: 10
arkadaşlar benim de mühendislik projem mikrobasic ile şifreli kapı kilidi tasarımı. programı az biraz öğrendim fakat keypad i tanıtamıyorum.. bilgisi olan arkadaşlar var mı ?
program da 4x4 keypad örnekleri var fakat benim 4x3 kullanmam gerekiyo.. şimdiden teşekkürler

çok güzel düşünmüşsün,
mbasic hem çok fazla yardımcı kütüphanesi olan bir dil hemde sürekli
üzerinde çalışarak yükseltiliyor,bende tavsiye ediyorum
onunla iş yapmak çok kolay..

Evet gerçekten çok güzel bir paylaşım düşündüğün için de ayrıyeten teşekküler

İşlerim dolayısıyla foruma çok sık giremiyorum... Ama vakit buldukça buradayım...
Muratmert arkadaş özel mesaj atarak crack linkinin bozuk olduğunu söylemiş tüm arkadaşlarla paylaşmak istedim....,

Herkese kolay gelsin....

Moderatör tarafında düzenlendi:
Paylaşım için teşekkürler sn FaCIA ben de kararsız kaldım çok iyi işler yapabileceğim programlama dili arıyordum pbp işimi görmez dedim microbasic ile neler yapılabilir paylaşırsanız sevinirim
ben asm ile pic yazıyorum dolayısıyla kütüphane fala olmadığı için çok vakit alıyo
avantajları dezavantajları nelerdir microbasicin?

ASM ile program yazarken baya zorlandığınız kesin. ama burda çok sık kullanılan uygulamalar için kütüphaneler oluşturulmuş... ben konuya pek hakim olmadığımdan fazla detaya giremiyorum. incelersen sen daha iyi anlarsın demek istediklerimi

Forum istatistikleri

Konular
128,396
Kullanıcılar
450,282
Son üye
emrekrtd11

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri