Micromaster 420 Backup Alımı

yavuzz

Üye
Micrmaster sürücülerin Starter yazılımı ile backup alımı için izlenecek yol nedir? Nelere dikkat edilmesi gerekir?

Teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
drive monitor programı ile daha parametre yedeklerini alırsın. Starter ile bağlanman için profibus haberleşme protokolü üstünden bağlanman lazım oda mm420 drive a profibus modülü takman gerekir yanlış hatırlamıyorsam.

drive monitor programı ile daha parametre yedeklerini alırsın. Starter ile bağlanman için profibus haberleşme protokolü üstünden bağlanman lazım oda mm420 drive a profibus modülü takman gerekir yanlış hatırlamıyorsam.
Saha ile haberleşeme yapabiliyoruz projeyi simatic manager da kullandığımız gibi arşivlemek backup olarak kullanabilirmiyiz? Veya starter programında backup için neler yapmalıyız?

Teşekkürler.

Biz drivemonitor ile Simovert'e bağlanmış ve parameter upload ve download yapmıştık. MM420 için de benzer bir prosedür olmalı. Ekli eğitim notunu hazırlamıştım. Umarım faydalanırsınız.

Ekli dosyalar

• drivemonitor.zip
    1.3 MB · Görüntüleme: 105
Elinde mm420 parametre yedeği olsun istiyorsan drive monitör programı ile bağlanıp parametre yedeğini çok kolay alabilirsin program ücretsiz. İlla ben starter programı ile parametre yedeğini alacam diyorsan ekteki dökümanı bir incele. Ama en kolayı Drive monitör programı çoook uzun yıllardır kullanıyorum.Saygılar.

Ekli dosyalar

• Starter_mm4xxRS232_V1_2_en.pdf
    672.1 KB · Görüntüleme: 97
yavuz kardeş bak vvkaymak adlı arkadaşın dediği cok doğru bencede drivemonitör programını kullan hem kullanımı cok kolay hemde pc ile inverter bağlantısı basıt kayıt alma yükleme cok basit bencede yavuzz arkadaşım sen driver monitörü dene...

Evet ben de drivemonitor programını tavsiye ederim.

micromaster 420 ile basit bir kaç uygulama yapmak istiyorum. yardımcı olacak varsa içerik şu şekilde.

1. potansiyometre ile kontrol (yaptım)
2. klavyeden kontrol (parametre değiştirdim klavyeden kontrol edildi)
3. voltaj vererek kontrol
4. akım yardımıyla kontrol
5. harici buton bağlama

3 - 4 - 5 ile ilgili yapmam gerekenleri,belirtirseniz memnun olurum

Selamlar,

Micromaster pc-inverter kit ile seri haberleşme üzerinden starter ile yedek alabilirsiniz.

Bunun için starter'ın pg-pc ayarlarından PC-COM Port USS arayüzünü seçip, interface kısmından bilgisayarınızdaki com-port numarasını belirtmeniz yeterli.

Ekteki resme bir göz atabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• 2015-03-19 00_03_42-STARTER.jpg
    2015-03-19 00_03_42-STARTER.jpg
    73.8 KB · Görüntüleme: 58

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957