mekanik reduktorler

omerhayyam

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

elimde çok güçlü olmayan ve dakikada 200 devir yapan bir sistemim var (rahatlıkla döngüyü elimde durdurabiliyorum). mekanik reduktorler kullanarak bunu yüksek hızlara çıkarmam mümkün olurmu. örneğin en fazla dakikada kaç devire çıkarabilirim. böyle bir sisitem hakkında bilgi yada marka almak istiyorum. şimdiden teşekkürler.

İstediğin kadar hızlandırabilirsin ama hızlandırdığın oranda güç azalır.

motora bağlı invertör sistemi takılarak hızlandırılabilir

sayın ömer hayyam kardeş daha detaylı bilgi yok mu?
elinde bulunan 200 devirlik nedir onun hakkında bilgi vermen lazım
dc motor mudur ac motormudur veya farklı bişey midir

yükselte bilirsin ancak redüktör veya invertör her ikisindede güç kaybını göze almalısın.

normalde istediğin kadar yükseltebilirsin. ancak 200 d/d daki deviri elinle durdurabiliyorsan, deviri yükselttiğin takdirde moment düşeceği için sana fazla bir faydası olmaz. üstelik kullanacağın redüktörün verimi düşükse büyük ihtimal döndüremeyecek bile.

kullandığın redüktörü çıkar motordan hangi devirde istiyorsan ve redüktör kataloglarından uygun momentliyi seç derim...

ne kadar kofte o kadar ekmek hız artar guc duser guc artar hız duser ters orantı yani ,, diyosun ki elimle durdurabiliyorum yani bu sistemin gucunun cok zayif oldugundan tavsiyem bu olaya hic girme motoru degistir

normalde istediğin kadar yükseltebilirsin. ancak 200 d/d daki deviri elinle durdurabiliyorsan, deviri yükselttiğin takdirde moment düşeceği için sana fazla bir faydası olmaz. üstelik kullanacağın redüktörün verimi düşükse büyük ihtimal döndüremeyecek bile.

ne kadar kofte o kadar ekmek hız artar guc duser guc artar hız duser ters orantı yani ,, diyosun ki elimle durdurabiliyorum yani bu sistemin gucunun cok zayif oldugundan tavsiyem bu olaya hic girme motoru degistir

Bende arkadaşlarıma katılıyorum,redüktörün verimi düşükse büyük ihtimal döndüremeyecektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16

Yeni konular

Geri