Mdf+metal amatör cnc

100 tl ye malzemelerin montajını, denemesini yaparım.gerekli olan bilgi ve ayarlarını da yollarım.

turgut94arkadaşım
TA8435 entegreli devrenin baskı devre şemasını gönderebilirmisin

çalışmalarının ve paylaşımlarının devamınıdiliyorum.güzel bir çalışma selametle kal kolay gelsin

bu devrede unipolar motorlar calışmazmı acaba birde mikrostep özelliği mevcutmu acaba

Son düzenleme:
Selamlar Turgut arkadaşım;
Yeni bir üyeyim ilk mesajımıda sizin konunuza yazıyorum...
Çalışmanızı çok beğendim. Hobby cnc adına güzel bir çalışma oluyor ilgili ile izlemekteyim..
Kullanmış olduğunuz elektronik devre ile kaç amperlik servoları sürebiliriyorsunuz?
Elektronik konusunda pek tecrübem yok, gördüğüm kadarı ile devreyi paylaşmışsınız aynı şekilde forum içinde baskı devrenizi ve tecrübelerinizide paylaşmayı düşünüyormusunuz?
Bu şekilde sormamın nedeni pek aşına olmadığım cnc konusu üzerine kafamda baya bi soru işareti var tahminim konuyu okuyan bir çok hobby tarzı cnc yapmak isteyen arkadaşlardada aynı durum söz konusu..
Şimdi den başarılarınızın devamını dilerim Kolay gelsin....

yaptığım step motor sürücü devresi her eksen 2.5 amperlik motorları sürebilir.Devre opto couplerle izole edimiş olup,bilgi sayara gelebilecek zararı engeller.12volt-24 voltla çalıştırılabilir.tabi güç kaynağının amperi yüksek olmalıdır.Bu devreyi gittigidiyorda satışa koydum.şemasını yapmak isteyenler için forma koymuştum.

Sadece plaket isteyenler olursa en az 5-6 kişi olmalı ki miktarlı bastırıp isteyenlere yollayayım

Baskıdevreyi paylaştığın için teşekkürler...

Ayrıca daha büyük güçlerde sürücü devresi tasarlıyabiliyormusunuz..

Daha güçlü devreler tasarlanır ama alıcısı olması lazım.bu resimdeki devrenin teklisini yaptım çalıştırdım fakat 3 ü paralel olarak hiç denemedim ama çalışmaması için hiç bir sebep yok.

Kendi cenecesini kendi yapmak isteyenlere güzel bir kitap.
İngilizce bilmesenizde resimler yeter.
Mekanik aksamdan motorlara , elektroniklerden baskılı devre yapımına kadar ayrıntılı açıklama ve resimler...
Üstelik bedava.:rolleyes:

CNC Robotics - Geoff Williams.pdf

cnc.jpg

eline koluna vede burda bütün detaylarıyla paylaştığın için yüreğine sağlık, çalışmalarında başarılar ve paylaşacakların için şimdiden teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,248
Kullanıcılar
450,058
Son üye
dendex

Yeni konular

Geri