matkap kullanırken elektrikte bir arıza oldu

aligursan

Üye
öncelikle evim 3 katlı
matkap kullanırken elektrikte bir arıza oldu suan bodrum katta komple elektrik yok sartele baktım hersey normal neden olabilir

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bodrum kata ait, sigorta ve/veya kaçak akım rölesi açmış olabilir.Her kat için ayrı sigorta kutusu ve ayrı linyeler vardır.

Matkap duvar icinde kablolara denk gelmis olabilir. Dikkatli olun.

yok matkapla delik işim falan yoktu dısarda calıştım butun sigortaları kontrol ettim hersey normal ama elektrik yok

Sigortayı gözle kontrol etmeyin. kontrol kalemi ile hatta ölçü aletiyle kontrol ederseniz daha mantıklı sonuç elde edersiniz.

binanıza direkten gelen 3 faz gerçekten geliyormu?
eğer bu fazlardan birisi sadece bodrumu besliyorsa kofra sigortanız atmış veya direkteki ek noktanız oksitlendiğinden enerji geçişine iziz vermiyor olabilir... ölçü aleti veya kontrol kalemiyle kontrol etmeniz lazım. kolay gelsin...

öncelikle evim 3 katlı
matkap kullanırken elektrikte bir arıza oldu suan bodrum katta komple elektrik yok sartele baktım hersey normal neden olabilir

sigortaları indirip tekrar kaldırın bazen sigortalar aşağı düşmez slm

Forum istatistikleri

Konular
128,321
Kullanıcılar
450,161
Son üye
Nonjekal

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri