Maks. elektrik yükü hesabı

darkzeals

Üye
Merhaba, ben işe yeni başlamış bir elektrik-elektronik mühendisiyim. Köprü yapıyoruz ve bunu motorlar, sürücüler vs. ile çalıştırıyoruz. Şu an tek elektrik mühendisi ben olduğum için kimse bu işi bilmiyor. Maksimum elektrik yükünü nasıl hesaplayacağım yardımcı olur musunuz?

projesi yok mu? aç projeden oku.
Ustam bu tür cevapları vermekle yardım isteyene ve bu mesajları okuyanlara nasıl bir katkınız oluyor çok merak ediyorum.

Soran zaten bir şeyler biliyor olsa, nasıl sonuca ulaşacağını biliyor olsa, gelip buraya niye sorsun. Bilmediği için ve bilenlerden bir bilgi almak için burada ve forumun genel amacı da bu.

Kimsenin de her soruya cevap verme zorunluluğu yok. Bu tür mesajlardan bir haz almıyorsanız vazgeçseniz diyorum. Çünkü bana hiç hoş gelmiyor.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
.. bu köprü yolcuların uçağa alındığı bağlantı körüğü olsa gerek.İthal ürünü burada monte ediyorsunuz..
battalgazi54 cevabı vermiş aslında mesajda..
yapıyı ve çalışma prensibini bilmek lazım..

Ustam bu tür cevapları vermekle yardım isteyene ve bu mesajları okuyanlara nasıl bir katkınız oluyor çok merak ediyorum.

Soran zaten bir şeyler biliyor olsa, nasıl sonuca ulaşacağını biliyor olsa, gelip buraya niye sorsun. Bilmediği için ve bilenlerden bir bilgi almak için burada ve forumun genel amacı da bu.

Kimsenin de her soruya cevap verme zorunluluğu yok. Bu tür mesajlardan bir haz almıyorsanız vazgeçseniz diyorum. Çünkü bana hiç hoş gelmiyor.
değerli ustam, fransızlarla 10 yıl çalıştım demiştim ya. sadece 2 tane sera ve ofis + makine dairesi. işletmenin tamamının elektrik projesi duvardaki rafta dururdu. yani sonuçta kurumsal bir işletmede isen, buranın da bir planı projesi vardır değil mi? yani oradaki motorundan sürücüsüne kablosundan lambasına her şey kayıt altındadır. adamlar kafalarına göre takmamışlardır herhalde. sanırım havaalanı demişti değil mi? bu durumda ilk bakması gereken yer proje dosyası değilse neresi? ben en doğru adresi verdim. yalansa yanlışsa özür dilerim.

Son düzenleme:
Zaten bende latife yapıyorum abi . Olurmu öyle şey. Dediğin gibi ancak tesisin işletme şartlarını bilerek bu iş yapılır.

Şu kablo tavalarında gram boş yer olmayan ve trafonun fırın gibi ısındığı tesis mi abi @Battalgazi54 ?
Evet Enpay.
üstadım ''max güç''ten kasıt demant mı?
Evet ustam demant yani tesisin max çekeceği yük miktarı. Çalışma prosesini bilmeden hesaplamak mümkün değil.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri