Mach3 sıkıntısı

..Bir vakitte düşük voltajlı paralel portları olan notebook lar için bir çözüm paylaşılmıştı ama tam hatırlayamıyorum...[/I]

Vakit ayırıp zahmete girse parça parça okusa şimdiye en az 3 kez hatim ederdi.
Oku denilince ileri geri yazdıydı.
Okusa bu kadar uğraşmaz vakit ve enerji kaybetmezdi.
Laf dinlemeyeni Anadolu da ne yaparlar ?

Hp lerde ve bazılarında çıkış seviyesinin (0-5V) düşüklüğünden ve çözüm için güç ayarlarından söz edilmişti ..

Basit lpt dönüştücülerin çalışmadığı ama pcmcia ların çalıştığı da yazılmıştı.
Bazı arabirimlerin düşük çıkış olsa da çalıştığı da yazılmıştı.

Ama mach3 driver ın W8-8.1 x64 de çalışmadığı yazılmamıştı çünkü daha o zamanlar w8 x64 yoktu.
Artsoft forumlarında w8 de çalışmadığı artık üzerinde çalışılmadığı ama mach4 ün çalışacağı filanda yazılmış.
W7 de çalışıyor paralel portu kaybettiğim için w8.1 de deneyemedim.

Bakmak lazım driver 16 bitlik ise çalışmaz kesin ama öyle olsa W7 de de çalışmazdı.

Mach 3 ün 3-5 tane ayarı var neden xml dosyası aktarasın ki yeniden yapmayı öğrenemedin mi daha ?

Vakit ayırıp zahmete girse parça parça okusa şimdiye en az 3 kez hatim ederdi.
Oku denilince ileri geri yazdıydı.
Okusa bu kadar uğraşmaz vakit ve enerji kaybetmezdi.
Laf dinlemeyeni Anadolu da ne yaparlar ?

Yahu ihtiyar Allah'ını seversen bir zahmet et de bahsettiğin konuları ara bul koysana buraya. Bakalım nerdeymiş. Ben 2 gün boyunca dünya forumlarını okumaya kasıyorum. Anca konuşuyorsun.

Arama motorları İngilizce'den devşirme. Ha deyince Türkçe arayıp şak diye bulamıyorsun.

Bu arada bir ilki daha paylaşayım. Solidcam dongle emülatörü Win 8.1 64'de çalışmıyor. Bu yüzden Win 8'e rollback yapyım.

Şaka bir yana sen harbi kalın kafalısın.
Daha önce resim koydum.
Win8.1 x64 enterprise sistem bilgisi sayfası + solidcam çalışan ve işlem yapılmış sayfası aynı resimde .
Kavga edeceğine ip ucu arasan olmaz mı ?

Arama motorları İngilizce'den devşirme. Ha deyince Türkçe arayıp şak diye bulamıyorsun.

???

Sağ üstte forum için "ARAMA" butonu var arama diyor ama sana izin verdim "ARA" yabilirsin.
Important uyarı : Forumda Türkçe kullanıyoruz !

Yahu ciddi , cnc bölümünü okumak ne kadar vakit alabilir ?
Bu kadar inatlaşmaya uğraşmaya değer mi ?

-----

Daha önce verdiğim resim :

Resmin üstündeki yere tıkla büyük haline bak.
Sistem bilgisi de var solidcam çalıyor mu çalışmıyor mu görüntüsü de ..

nycoyu.png

------------

ARAma butonunun yanındaki kutuya sadece pcmcia yazdım ve ARAma butonuna tıkladım aşağıda sonuçlar :

https://www.google.com.tr/search?cl...orum/+pcmcia&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

----------------

2aiqxk6.png

------------

Biraz gıcık bir dil kullanıyor olabilirim ama maksadı tahmin edebiliyorsundur umuyorum.
Yok değilse özür dilerim ve bir daha yazmam.

Yahu senle ne uğraşacam. 3 günlük ömrün kalmış, onu da benle harcama diye uğraşıyorum. Sana iyilik yapıyorum ama sen kendin kaşınıyorsun.

İleri yaşından olsa gerek bir türlü anlayamadığın bir şey var. Forumlar paylaşmak içindir ama sen paylaşılmış bir bilginin tekrar paylaşılamaması gerektiğine inanmışsın. Biraz da odunsun ki yardımcı olmak yerine direk insana yüklenmeye başlıyorsun. Yardım isteyen birine "paylaşılmıştı, ara bul" demek yardım etmek değildir. O bilgiyi tekrar yazmak istemiyorsan ama diğer taraftan yardımcı olmak istiyorsan arayıp bulursun ve işte linki dersin. Veya hiç yazmazsın, adam başının çaresine bakar. Bu kadar basit.

Ben 2011'de üye oldum ama sonra düğün vs derken ara verdim. Yani halen yeni sayılırım dolayısıyla teknik terimleri sizin kadar iyi bilemeyebilirim. Yerli forum diye burada vakit geçiriyorum ve öğrenmeye çalışıyorum ama sen saçma sapan üslubunla üstüne para verilmiş gibi gelip her başlığımın içine ediyorsun.

Samimi söylüyorum takılmalarına bir şey demiyorum ama şu ara bul zırvalığın biraz can sıkıcı.

Daha çok yazarım ama mesaideyim. İşim gücüm var. Onursal kadayıf seni.

Tüm ayarları yaptım ama sonuç değişmedi. Mach3 içindeki diagnostics ekranında "Pulse frequency" önce 25000'lerde başlıyor. 3-4 saniye sonra 100'e düşüyor ve öyle kalıyor. Bugün bir pcmcia paralel port kartı alacağım.

PCMCIA kartımı beklerken biraz daha araştırdım. Dizüstü bilgisayarlar ve Mach3 arasındaki sorunların çözümleri konusunda daha çok fikir sahibi oldum. Özetleyecek olursam;

> Go to Control Panel
> Go to System
> Go to Hardware tab
> Go to Device Manager
> Click on [+] on Computer
> Right Click on displayed ACPI power saving profile
> Choose 'Update Driver'
> Choose 'Install from Specific Location'
> Choose 'Don't search I will determine location'
> Choose 'Standard PC'
> ... then confirm.

The system will then need to restart, so let it do so. Then it will discover every chip that it has and will load a new driver for it, which it will have on board. This process may take some time and you may experience waves of paranoia, but press on. then a final restart should do it.

When I re-ran DriverTest.exe the it was as if a miracle had been performed.

- Denetim masasına git
- Sisteme git
- Donanım tabına git
- Aygıt yöneticisini aç
- Bilgisayarım kısmını genişlet [+]
- ACPI güç yönetimine sağ tıkla
- "Sürücüyü güncelle" seç
- "Farklı konumdan yükle" seç
- "Standard PC" seç

Bilgisayar kapanıp açacak ve her çip için yeni donanım sürücüsü yükleyecek. diyor.

--------------------------------------------
I've heard a lot of negative reports about using laptops and expecting any type of performance due to the nature of a laptop's power management system.

Dizüstülerin güç yönetimiyle bir çok olumsuz geribildirim duydum diyor.
I have worked with this laptop more, making several parts and I have noticed that network activity of any kind is not compatible when I run Mach 3.

So I disable all network devices, reboot and then Mach 3 runs smoothly and uninterrupted, as expected...

Dizüstülerde network aktiviteleri Mach3 ile uyumsuzluk yaratıyor. Tüm dizüstü donanımlarını kapattım. Bilgisayarı kapatıp açtım ve Mach3 düzgün ve kesintisiz çalıştı diyor.
I'm running similarly on a Thinkpad T42. Shut off all power management options in BIOS, etc. I also found the same with having Wifi enabled. Caused audible jitter in the step signals. Disable the adapter and all is good.
Thinkpad t42 düzüstünün BIOS'undan tüm güç yönetimi ile ilgili şeyleri kapattım. Ayrıca wifi açık olması da sorun oluyormuş. Step sinyallerini bozuyormuş. Kapatmak gerekiyor. (wifi kapatmayı denemedim. Akşam deneyeceğim)
Also found if the laptop got unplugged and plugged back in to power, the skipping came back.
Dizüstünden adaptörü söküp tekrar takınca sıkıntı oluyormuş.

Arkadaşlar bu yöntem işe yaradı. Mükemmel çalışıyor.

İlk mesajı düzenlememe izin vermedi yoksa benden sonraki arkadaşlara kılavuz olsun diye güncelleyecektim.

PCMCIA kartımı beklerken biraz daha araştırdım. Dizüstü bilgisayarlar ve Mach3 arasındaki sorunların çözümleri konusunda daha çok fikir sahibi oldum. Özetleyecek olursam;

> Go to Control Panel
> Go to System
> Go to Hardware tab
> Go to Device Manager
> Click on [+] on Computer
> Right Click on displayed ACPI power saving profile
> Choose 'Update Driver'
> Choose 'Install from Specific Location'
> Choose 'Don't search I will determine location'
> Choose 'Standard PC'
> ... then confirm.

The system will then need to restart, so let it do so. Then it will discover every chip that it has and will load a new driver for it, which it will have on board. This process may take some time and you may experience waves of paranoia, but press on. then a final restart should do it.

When I re-ran DriverTest.exe the it was as if a miracle had been performed.

- Denetim masasına git
- Sisteme git
- Donanım tabına git
- Aygıt yöneticisini aç
- Bilgisayarım kısmını genişlet [+]
- ACPI güç yönetimine sağ tıkla
- "Sürücüyü güncelle" seç
- "Farklı konumdan yükle" seç
- "Standard PC" seç

Bilgisayar kapanıp açacak ve her çip için yeni donanım sürücüsü yükleyecek. diyor.

E ben bunu ilk mesajlarda vermiştim zaten... Dikkat etmemişsin.

Belki bu çözüm olabilir.

"The secret is .... disable the ACPI driver!
Open the device manager and find the 'Computer' icon.
Click on the plus next to that and you will see something like Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) computer. Chose the 'update driver' option and select 'Standard PC' as a replacement.
Windows demands a reboot after this, and a lot of the hardware had to be 'rediscovered' and reinstalled (all used drivers it knew about already, so was painless), another reboot for good measure and now it works flawlessly.

Thanks to DaveC my Dell Inspiron now works beautifully with Mach3 and I have every confidence it will solve all the issues mentioned by others (unfortunately not Dave's latitude D800 it would seem) in the above posts.

Tweakie."

Bir vakitte düşük voltajlı paralel portları olan notebook lar için bir çözüm paylaşılmıştı ama tam hatırlayamıyorum...

Evet üstad dikkat etmemişim. Afedersin.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular

Geri