Mach3 malzeme olcusu ayarlama sorunu.

merhaba. tasarim programinda olculendirdigim malzemeyi cnc routera balandigimda istedigim olculerde malzemeyi cikartmiyor. 2-3 mm kucuk cikariyor. sanirim mach3 birseyleri duzeltmem lazim.

set steps per unit kisminda rastgele bir rakam girerek cnc yi hareket ettiriyorum baslangic ve bitis noktalarini olcerek motor tuning kisminda ilgili eksene giriyorum, bu sekilde yapmam dogru mu yoksa fakli bir sekilde mi birebir olculeri tutturmanin bir yolunu bulmam lazim.

takım yolu oluştururken kesim çizgisinin üstünden mi içinden mi dışından mı oluşturuyor.
üstündense takım çapının yarısı kadar girer
içinden yada dışından (parçanın hangi kısmı lazımsa ona göre seçilir) takım çapı kadar girer yanlış seçilirse

takım yolu oluştururken kesim çizgisinin üstünden mi içinden mi dışından mı oluşturuyor.
üstündense takım çapının yarısı kadar girer
içinden yada dışından (parçanın hangi kısmı lazımsa ona göre seçilir) takım çapı kadar girer yanlış seçilirse

Hocam cahilliğimi bağışlayın. Takım yolu oluşturmak derken? Ben bu konulara daha çok yeniyim. Bazı terimleri henüz öğrenemedim.

Hocam cahilliğimi bağışlayın. Takım yolu oluşturmak derken? Ben bu konulara daha çok yeniyim. Bazı terimleri henüz öğrenemedim.
takım yolu = freze ucunun gideceği yol
freze ucu bu yolu 3 farklı şekilde gidebilir. yolun üzerinden yolun solundan yolun sağından

takım yolu = freze ucunun gideceği yol
freze ucu bu yolu 3 farklı şekilde gidebilir. yolun üzerinden yolun solundan yolun sağından

ben size bir kaç resim göndereyim.
Tasarım programında yaptığım ayarlar bu şekilde. Yeşil/mavi simgeler cam tarafında takımın nasıl hareket edeceğini gösteren ayarlar. Pasif renkteki simgeler ise modelin içindeki havuzların vs ölçülerini gösteriyor. tüm seçeneklerin ne anlama geldiğini bilmiyorum. Bildiğim kadarıyla bir şeyler ortaya çıkarmaya çalışıyorum ama 1/1 ölçlüleri tutturamıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
0gsAKxX.jpg

UOk2ED1.jpg

qrBzuS3.jpg

J9mRBIJ.jpg

EFXttje.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,397
Kullanıcılar
450,286
Son üye