Lg Bluray player görüntü vermiyor

feyazim15

Üye
Lg player nerdeyse kullanamadım hiç kenarda duruoyordu bir deneyim dedim. Görüntü gelmiyor. EKranda 570p 480p görüntü çıkışı gösteriyor. Neyden sorun olabilir acaba?
Fotoğrafları aşağıya ekledim ekranda böyle bir hata veriyor.

JlmOlJ.jpg

OLmyL4.jpg

zB9JB7.jpg

G0ay0r.jpg

y3gz3k.jpg

Lg player nerdeyse kullanamadım hiç kenarda duruoyordu bir deneyim dedim. Görüntü gelmiyor. EKranda 570p 480p görüntü çıkışı gösteriyor. Neyden sorun olabilir acaba?
Fotoğrafları aşağıya ekledim ekranda böyle bir hata veriyor.

JlmOlJ.jpg

OLmyL4.jpg

zB9JB7.jpg

G0ay0r.jpg

y3gz3k.jpg
Besleme kartında büyük mavi elko kondansatörün
solundaki elko kondansatör şişmiş gibi mi? Yoksa
fotoğraftan mı öyle görünüyor.

Hdmi kablonu başka cihazda dene veya başka kablo tak diğer çıkışları dene görüntü hiç mi vermez.

Hdmi kablonu başka cihazda dene veya başka kablo tak diğer çıkışları dene görüntü hiç mi vermez.
Hdmi kablosunda sıkıntı yok. Diğer yerlerde kullanıyorum. Görüntü ilk açıldığında düşük kalitede Lg yazısı geliyor sonra yok oluyor. Ama tv hdmi takılı olduğunu göriyor. Siyah ekran var
Besleme kartında büyük mavi elko kondansatörün
solundaki elko kondansatör şişmiş gibi mi? Yoksa
fotoğraftan mı öyle görünüyor.

dGmRJn.jpg

Pek öyle birşey gözükmüyor ama

LG blue-ray'lı player cihazınızdan üretilen çözünürlük& frekans ayarı ile alıcı lcd tv'nin mevcut çözünürlük& frekans ayarında bir uyumsuzluk sorunu var kanımca. Nereden hareketle bunu size söylüyorum, çünkü geçen yaz bu zamanlarda eski lcd monitörü lcd tv'ye HDMI>vga adaptörle çevirmeye çalışırken, bu next HD uydu alıcıdaki sinyali adaptörle vga girişinden lcd monitöre verirken kumandayla next uydu cihazında frekans & çözünürlük değişikliğini deneme-yanılma yollu yaparken görüntü bir anda siyah olup tam olarak gitmişti.

Yani donanımsaI (Fiziki olarak bir anormallik resimlerden belli olmuyor) bir sıkıntınız yoksa kesinlikle görüntü ayarı ile ilgili bir uyum sorunu olabilir diyorum. Kumandasında fabrika ayarına dönüş mümkünse önce bunu deneyin, sonra değişik çözünürlük & frekans değerlerini seçip "save" edip cihazın bu değişiklerde bir görüntü verip vermediğini bir deneyin bence. Belki bir işe yarayabilir, ama tam olarak da çalışacaktır şeklinde garanti etmiyorum, ama bu yolu denemenizde yine de bir fayda olabilir diye düşünüyorum. Sonuç alıp bir geri dönüş yaparak çıkan sonucu bildirirseniz eğer, herkes için bir emsal teşkil eden genel bir arıza türü olarak mevcut forum kayıtlarına geçmiş olur. Kolay gelsin. Başarılar.

LG blue-ray'lı player cihazınızdan üretilen çözünürlük& frekans ayarı ile alıcı lcd tv'nin mevcut çözünürlük& frekans ayarında bir uyumsuzluk sorunu var kanımca. Nereden hareketle bunu size söylüyorum, çünkü geçen yaz bu zamanlarda eski lcd monitörü lcd tv'ye HDMI>vga adaptörle çevirmeye çalışırken, bu next HD uydu alıcıdaki sinyali adaptörle vga girişinden lcd monitöre verirken kumandayla next uydu cihazında frekans & çözünürlük değişikliğini deneme-yanılma yollu yaparken görüntü bir anda siyah olup tam olarak gitmişti.

Yani donanımsaI (Fiziki olarak bir anormallik resimlerden belli olmuyor) bir sıkıntınız yoksa kesinlikle görüntü ayarı ile ilgili bir uyum sorunu olabilir diyorum. Kumandasında fabrika ayarına dönüş mümkünse önce bunu deneyin, sonra değişik çözünürlük & frekans değerlerini seçip "save" edip cihazın bu değişiklerde bir görüntü verip vermediğini bir deneyin bence. Belki bir işe yarayabilir, ama tam olarak da çalışacaktır şeklinde garanti etmiyorum, ama bu yolu denemenizde yine de bir fayda olabilir diye düşünüyorum. Sonuç alıp bir geri dönüş yaparak çıkan sonucu bildirirseniz eğer, herkes için bir emsal teşkil eden genel bir arıza türü olarak mevcut forum kayıtlarına geçmiş olur. Kolay gelsin. Başarılar.
Tvlere monitörlere taktım görüntü alamadım. Çözünürlük değiştiremedim. Kumandam yok gerçi olsada görüntü olmadığı için. Scart girişinden takmayı deneyeceğim birde belki ordan görüntü alırım.

Scart girişiyle bağladım görüntü aldım. Kumandam yok bulursam biraz kurcalıcam. Ama birşey değişceğini pek sanmıyorum. Normalde hdmi taktın mı kendi otomatik tanımadı lasım
Pr9D36.jpg

Bazı akıllı telefonlarda uzaktan kumanda
özelliği var. Bu şekilde kontrol edebilirsiniz.

Uygulamayı buldum ayarlara girdim otomatik yaptım görüntü ayarlarını 1080p ye aldım denedim daha sonra.

Yazılımını güncelledim fabrika ayarlarına geri çevirdim ama . Hdmi dan görüntü alamadım. Hdmi girişindeki bir sıkıntı var. Anlamadım gitti.

OLgNAP.jpg

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri