Lcd Veya Display Üzerine Kayan Yazı Yazma!Yardımlarınızı bekliyorum.

bladeteam

Üye
Öncelikle S.a Forumunuza Yeni Katıldım.
Ve 10. sınıfa yeni Geçtim.Elektrik-Elektronik Bölümünde Okuyorum ve lehimlemeden ve Bilgisayar kullanmadan başka elektrik konusunda anlamıorum.ben lcd veya bi ekran üzerine display da olabilir.Hangisi Kolaysa Onu anlatırsanız sevinirim.İlk Nerden Başlamalıyım Mesela onu yapmam için hangi malzemeleri almalıyım ve hangi programı kullancagımı yazarsanız sevirim.

Yardımlarınızı Bekliyorum!!!!!

arkadaşım istersen bunun içine bak burda onunla ilgili bir uygulama var ve daha fazlası

KArdeş eline saglık ama Bana Öle bi insan lazım ki...bu yazıyı yazabilecek malzemleri programı bilen ve yazı olarak bana yardımcı edecek biri...Ancak öle anlarım:)

Yardımlarınızın devamını bekliorum!

Bilgilerin için çok teşekkürederim Çok güzel bir birikim

Öncelikle S.a Forumunuza Yeni Katıldım.
Ve 10. sınıfa yeni Geçtim.Elektrik-Elektronik Bölümünde Okuyorum ve lehimlemeden ve Bilgisayar kullanmadan başka elektrik konusunda anlamıorum.ben lcd veya bi ekran üzerine display da olabilir.Hangisi Kolaysa Onu anlatırsanız sevinirim.İlk Nerden Başlamalıyım Mesela onu yapmam için hangi malzemeleri almalıyım ve hangi programı kullancagımı yazarsanız sevirim.

Yardımlarınızı Bekliyorum!!!!!

Sevgili elektronik sever kardeşim;

Öncelikle, fikirlerini yanlış anlaşılmaya meyil vermeden rahatlıkla aktarabilmenin ve sorularına isabetli yanıtlar alabilmenin tek yolunun düzgün bir cümleden geçtiğini belirtmek isterim.

Arkadaşların paylaştığı dökümanlar, forumda ve internette yer alan dökümanlar sana yeterli olacaktır. Herhangi bir ekrana kocaman bir cümle yerine bir karakter bastığın zaman gerisini de rahatlıkla getirebileceğini bil. Gerekli malzemeler de zaten dökümanların içindeki şematik çizimlerinde yer alıyor.

Lehimlerle, kablolarla uğraşmak yerine ilk önce Proteus'da bir devre kurup simulasyon yapmanı tavsiye ederim.

Gözünde büyüttüğün LCD'ye yazdırma olayının, altı üstü 2 satırlık ön tanımlama ve 2 komuttan başka birşey olmadığını göreceksin.

Takıldığın yerlerde forumdan rahatlıkla yardım alabilirsin. Ama önce kendin bu işe başlamalısın.

Çalışmalarında başarılar...

Forum istatistikleri

Konular
128,397
Kullanıcılar
450,284
Son üye
ghj56

Yeni konular

Geri