Konteyner pano

Arkadaşlar merhaba konteyner kentte kalmaktayız. Sürekli üstteki ana şalter atıyor. Kullandığımız;
Büyük buzdolabı 900W
Klima 1200W
Mini Buzdolabı 450W
Tv+priz+internet = 3A
Eğer yemek pişirecek olursak elektrikli ocak taktığımız zaman Şalter atıyor. Arkadaşlar büyük şalterimi değiştirmemiz gerekiyor? Akıl verebilir misiniz?

Ekli dosyalar

• IMG_8429.jpeg
    IMG_8429.jpeg
    289.4 KB · Görüntüleme: 44
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar merhaba konteyner kentte kalmaktayız. Sürekli üstteki ana şalter atıyor. Kullandığımız;
Büyük buzdolabı 900W
Klima 1200W
Mini Buzdolabı 450W
Tv+priz+internet = 3A
Eğer yemek pişirecek olursak elektrikli ocak taktığımız zaman Şalter atıyor. Arkadaşlar büyük şalterimi değiştirmemiz gerekiyor? Akıl verebilir misiniz?
İlk önce deprem felaketi dolayısıyla yasadiginiz zor günler için büyük geçmiş olsun. Tesisatta ne kesitte kablo kullanıldığını bilemediğimiz için bu konuda malesef şalteri değiştirin tavsiyesi veremeyiz . Büyük ihtimal bu şalter bir sürü konteyneri aynı anda besliyor. Yük durumu arttığı anda da şalter açma yapıyor.

sadece elektrikli ocak çalıştığında açma oluyorsa kaçak akım itimali de dikkate alınmalı.
Ondan kaynaklı değilmiş bugün 9 kere daha attı onu çalıştırmadık :(
İlk önce deprem felaketi dolayısıyla yasadiginiz zor günler için büyük geçmiş olsun. Tesisatta ne kesitte kablo kullanıldığını bilemediğimiz için bu konuda malesef şalteri değiştirin tavsiyesi veremeyiz . Büyük ihtimal bu şalter bir sürü konteyneri aynı anda besliyor. Yük durumu arttığı anda da şalter açma yapıyor.
Teşekkür ederm. 22 yer var çoğu sigortayı kapattım belli yerleri açtım kısa devremi var acaba bi konteynerda

Ondan kaynaklı değilmiş bugün 9 kere daha attı onu çalıştırmadık :(

Teşekkür ederm. 22 yer var çoğu sigortayı kapattım belli yerleri açtım kısa devremi var acaba bi konteynerda
Kısa devre akimlarinda selektivite olmaz . Eğer bütün hat boyundaki sigortalar çakma değilse hepsinin açması lazım kısa devre arızasında.

Büyük buzdolabı 900W
Klima 1200W
Mini Buzdolabı 450W
Tv+priz+internet = 3A

Yayınlamış olduğunuz konteyner panonun kaliteli foto çekimi olsaydı daha iyi olurdu tüm ürünlerin değerlerini tam görünürdü .

Siğorta hiç bir atmıyormu ?
Sadece CHİNT K.A.K Kompak Şaltermi atıyor ?

Sadece şalter atıyorsa kaçak akımdan dolayı atma sebebi yüksek .
CHİNT K.A.K Kompak Şalter ( Kaçak akım rölesi 500mA ayarlı )

Her konteynerde siğorta kutusu . ( siğortalar ve 30mA kaçak akım koruma röleniz yokmu ? )
Varsa ( olması gerekir ) burasınında kaliteli çekim fotosunu yayınlamanız .

Benim görüşüm her konteyner 30mA kakr var tüm kaçaklar toplanıyor 500mA bile geçiyor
Ana şalteri attırıyor olmalı .
Normalde 300mA ( yangın röle ) olması gereken panoda 500mA getirilmiş .
Daha öncesi daha çok atıyordu çözümü 500mA getirmek ile istenmiş olmalı .
İşin kolayı çözümü bulmadan .
500mA tutar diye düşünülmüş , 500mA de tutmuyor olmalı .

Kolay Gelsin , Sağlıcakla kalın .

c.png

Son düzenleme:
Her bir konteyner da panomuz mevcut mu? Muhtemelen kaçak akımdan dolayı açma yapmaktadır. Sadece sizin değil diğer kullanıcılar da da benzer kaçaklar olduğunu tahmin ediyorum. 500 ma ayarlı olduğu için açma yapıyordur. Konteyneriniz da panonuz mevcutsa resmini atarsanız inceleyelim. Giriş şalteri ile tümleşik kakr çok sağlıklı bulmuyorum onun yerine toroid röle ile yapılsa idi daha sağlıklı olurdu.

Yayınlamış olduğunuz konteyner panonun kaliteli foto çekimi olsaydı daha iyi olurdu tüm ürünlerin değerlerini tam görünürdü .

Siğorta hiç bir atmıyormu ?
Sadece CHİNT K.A.K Kompak Şaltermi atıyor ?

Sadece şalter atıyorsa kaçak akımdan dolayı atma sebebi yüksek .
CHİNT K.A.K Kompak Şalter ( Kaçak akım rölesi 500mA ayarlı )

Her konteynerde siğorta kutusu . ( siğortalar ve 30mA kaçak akım koruma röleniz yokmu ? )
Varsa ( olması gerekir ) burasınında kaliteli çekim fotosunu yayınlamanız .

Benim görüşüm her konteyner 30mA kakr var tüm kaçaklar toplanıyor 500mA bile geçiyor
Ana şalteri attırıyor olmalı .
Normalde 300mA ( yangın röle ) olması gereken panoda 500mA getirilmiş .
Daha öncesi daha çok atıyordu çözümü 500mA getirmek ile istenmiş olmalı .
İşin kolayı çözümü bulmadan .
500mA tutar diye düşünülmüş , 500mA de tutmuyor olmalı .

Kolay Gelsin , Sağlıcakla kalın .

Ekli dosyayı görüntüle 99191
Hocam merhaba yeni bir konu olarak açtım bu sigortayı değiştirip yerine bu sigorta takıldı. Yeni gelen ekipte yangın riski vardır diyor. Bu arada her konteynerda kaçak akım rolesi vardır. Sizce bu sigorta sorun çıkarır mı yangına elverişli mi ? :(

Ekli dosyalar

• IMG_8584.jpeg
    IMG_8584.jpeg
    264.8 KB · Görüntüleme: 18
Hocam merhaba yeni bir konu olarak açtım bu sigortayı değiştirip yerine bu sigorta takıldı. Yeni gelen ekipte yangın riski vardır diyor. Bu arada her konteynerda kaçak akım rolesi vardır. Sizce bu sigorta sorun çıkarır mı yangına elverişli mi ? :(
Önceki salteriniz kacak akim korumalı idi diye hatırlıyorum. Bu takılan şalterin öyle bir özelliği yok gözüküyor. Bu noktada 300 ma kacak akim rölesi ilave edilmesi çok yerinde olur . Tabi başka bir noktada yoksa . 22 tane konut gözüküyor. O kadar konut için 300 ma tutması da aslinda biraz zor gözüküyor. Önceki salteriniz bence tesis için çok daha uygundu . Tabi kablo kesitlerini görmeden afaki konuşuyorum. Her konteynerin icinde kendi kacak akim rolesi var mı ?

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri