Kompanzasyon takip çizelgesi

ARKADAŞLAR O.G DE KOMPANZASYON YAPACAĞINZ ZAMAN EĞER GÜÇ PANOSU UZAK MESAFEDE İSE VE SAYAÇLARINIZ TRAFO MERKEZİNDE İSE KONPANZASYONU TRAFODA YAPACAKSINIZ YADA AYRI AYRI İKİ KOMPANZASYON PANOSU YAPACAKSINIZ HEM TRAFODA HEM DE GÜÇ PANOSUNUN DA

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşlar entes rg3-12c reaktif roleyi ve ben kompanzasyonu iyi biliyorum diyen arkadaşlarla irtibata geçmek istiyorum lütfen arayın 0 535 362 38 54 teşekürler

2500 kVA lık trafolu sistemde tarafo boşta iken sabit kaç kVAR vermem gerekir ölçüm og den yapılıyor

Tam gücünde çalışan trafolar için rakam % 3-5 arasında olmalıdır.Bu durumda,75-125 kvar
bağlamanız gerekir.Bu değer için OG de bulunan sayaç değerlerinden de yararlanabilirsiniz.
bu değerler,trafo markasına ve yük durumuna göre değişebildiği için,kademeli birkaç gurup
şeklinde oluşturabilirseniz,deneyerek en uygun değeri bulabilirsiniz.

Asansör ve klimalar devreye girince kapasitif çok ilerliyor ne yapmalıyım.Diger akımlar çek
lirken normal.

Normal şartlarda,kapasitifden ziyade,endüktifin ilerlemesi gerekirdi.Sizin ters .Tof süresini
düşürerek takip etmenizde yarar var.

selamınaleyküm arkadaşlar benim tense marka 6 kademeli reaktif güç rölesinin kullanım kitapçığı gerkli varmı acaba beyni proğramlayamadım bir bakmak istiyorum benim derdime çare olçakmı
şimdide çok sağolun

selamınaleyküm arkadaşlar benim tense marka 6 kademeli reaktif güç rölesinin kullanım kitapçığı gerkli varmı acaba beyni proğramlayamadım bir bakmak istiyorum benim derdime çare olçakmı
şimdide çok sağolun

12 kademeli Tense Röle kılavuzundan faydalanabilirsiniz. Kılavuzu linktedir: https://www.kontrolkalemi.com/forum/roleler/13975-reaktif-guc-kontrol-roleleri.html#post71983

--------------------------------------------------------------------------------

slm arkadaşlar 2500kVA lık bir trafomuz var nerdeyse boşta çalışacak kadar yük çekiyor sabit grubu nekadar oynadıysamda birtürlü dengeyi yakalayamadım trafonun markası ABB ve OG den ölçüm yapıyor değerlerim bunlar:aktif:25,806/reaktif:11,033/kapasitif:3,725 reaktif çok geliyor ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler

Sabit kondasatör değeri,trafoya göre değişmekle beraber,boşta çalışan trafolar için,7,5/1000 civarında oluyor ( ben öyle yakaladım ).20 kvar sabit bağlayarak,denemeye baş-
layabilirsiniz.En sağlıklısı,1 saatlik sayaç değerinden istifade edilerek bulunacak değerdir.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri