Kompak şalter montajı

arkadaşlar merhaba
kompak şalteri panoya montajlarken zorlanıyorum.şalter kolunu, şalter kapağına merkezlemem zaman alıyor,bu işin pratiği hususunda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
kolay gelsin

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Ustam Öncelikle kullanmak istediğin Kompak Şalter amperine ve kullanacak olduğun panoya göre değişir.
Amper ne kadar büyürse Kompak şalterinde o kadar yer kaplar.
ALLAH Kolaylık Versin...!

Ustam Öncelikle kullanmak istediğin Kompak Şalter amperine ve kullanacak olduğun panoya göre değişir.
Amper ne kadar büyürse Kompak şalterinde o kadar yer kaplar.
ALLAH Kolaylık Versin...!
reaksiyon hocam merhaba
açtığım konuda belirttiğim gibi şalterin seçimi ile ilgili değilde,montajı ile ilgili eksiğim vardır.şalteri, şalter kapağına en kolay yoldan nasıl merkezleriz?merkezlemek için ne gibi bir teknik kullanmalıyız?videolu veya resimli anlatım ekleyebilirseniz sevinirim.
kolay gelsin

Meslek dışında da olsam sorun ortak sorundur çözüm 1 mtre 1 kalem 1 kağıt/karton. Şunu izle, işte bu kadar basit.

arkdaşlar merhaba
açmış olduğum bu konu hakkında yeterli bir bilgi alamadığım için tekrarlıyorum.kompak şalterin kolunu pano kapağına, merkezleme konusunda pratik yöntemler öğrenmek istiyorum ve yardımlarınızı bekliyorum.
kolay gelsin

panonun kapagından sadece kolu cıkacak sekılde kapagı kesmek mı istiyorsunuz?

eger yanlıs anlamadıysam kullandıgınız panonun cınsıne gore montaj boy profillerının .yatay profillerın
formları degısıktır
en ınce ayrıntı şalterın nekadar derınlıkte olacagını montaj plakasının kapakla olan mesafesını ayarlamaktır
şalterın konumunuda panonun yanından olçunuzu ıcerı dogru alıp merkezleyebılırsınız

Ölç-biç-işaretle 10 defa ölç bi kez del. Şalterin 2 noktadan (yatay-dikey) kenarlara olan ölçüsünü alın kapağa uygulayın.
aynı vidyoyu buldum

eger yanlıs anlamadıysam kullandıgınız panonun cınsıne gore montaj boy profillerının .yatay profillerın
formları degısıktır
en ınce ayrıntı şalterın nekadar derınlıkte olacagını montaj plakasının kapakla olan mesafesını ayarlamaktır
şalterın konumunuda panonun yanından olçunuzu ıcerı dogru alıp merkezleyebılırsınız
mustafa camci hocam merhaba
genelde panoyu yatırarak, şalteri kapağa merkezleyerek, şalterin deliklerini boya ile işaretliyorum fakat dikeyde henüz kolay bir çözüm bulmuş değilim.bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
kolay gelsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri