Kamuda e&e mühendisi görev listesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
merhaba arkadaşlar, kamuda elektrik elektronik mühendisiyim. internette çok aradım ama kamuda çalışan e&e mühendisinin görev dağılımını bulamadım. yeni ve aday memur olduğum için tam gözü açık bir memur değilim. ne derlerse evet, tamam hallederiz diyorum. geçen gün kompanzasyon panosu ile sen ilgileneceksin dediler. teknisyen yardımcısına söyledim biz daha önce hiç ilgilenmedik dışardaki şirketlerden yardım alıyorduk her zaman dediler. çalıştığım kurumda tekniker yok. teknisyen ve teknisyen yardımcısı var. kamuda çalışan tekniker veya mühendislere bir kaç soru sormak istiyorum. çalışanlar lütfen bu konu altına yorum yapsın.

Teknisyen ve teknisyen yardımcısının yapabi-
leceği yoğunluktaki işleri,malzemeleri temin
ederek siz yaptıkmakla görevlisiniz.Daha
kapsamlı işleri,malzemeleri siz temin ederek
dışarıya yaptırabilirsiniz.Kompanzasyon taki-
bini,ekibinizle birlikte sizin takip etmeniz ge-
rekir.Dışarıya takip işi vermek,tembellik ve
kendine güvensizliktir ve müsaade edilemez.

Kadron sana görev dağılımını detaylı vermez. 657 kabaca (teknik hizmet sınıfında: mühendisliğinin çerçevesini tanımlar.

Görev tanımını iş yerin yapar.Burada dikkat edilmesi gereken yer verilen görevin kadronun çizdiği genel çerçeve ve 657'nin diğer hususlarına ters olmaması.Yoksa hiç bir yerde pano ile ilgilenir kompanzosyon'a bakmaz diye bir şey yazmaz.

İş yerinde hal etmen gereken bir mesele bu görev tanımı.hal ederken de yukarıda yazdığım üzere mühendislik çerçevesinde kalman kaydı ile.Yoksa kimse sana yerleri temizle diye görev tanımı yazamaz.

Haklısınız, sadece yeni mezunum. Tecrübesizim, yanlış bir şey yapmak istemiyorum.
Teknisyen ve teknisyen yardımcısının yapabi-
leceği yoğunluktaki işleri,malzemeleri temin
ederek siz yaptıkmakla görevlisiniz.Daha
kapsamlı işleri,malzemeleri siz temin ederek
dışarıya yaptırabilirsiniz.Kompanzasyon taki-
bini,ekibinizle birlikte sizin takip etmeniz ge-
rekir.Dışarıya takip işi vermek,tembellik ve
kendine güvensizliktir ve müsaade edilemez.

Memurum, elektrik kontrol mühendisiyim geçen sene kocaeli ilinin 12 ilçesine dağılmış tam 24 adet dosyanın elektrik kontrollügü görevini verdiler(eş zamanlı yürüttüm)(Bu işlerin parasal değerleri toplamı Türkiyedeki illerin %70,%80'nin bütçesinden fazladır!). Amirlerime karşı bu ne ya bu kadar dosya bir insana verilir mi! Ben bu görevi kabul etmiyorum! V.s. olumsuz hiç bir geri dönüşte bulunmadım. Hem de bu dosyaların haricinde de görevlerim vardı. 10 sene özelde 10 sene de kamuda çalışmışlığım var. Özelde iti bağlasan 1dk durmayacak yerlerde iş yapmışlığım oldu, tünel kalıp işinde usta ve çıraklarla beraber kirin, yağın,pasın içinde bazen yağmur altında boru atıp, kasa da bağladım ama hayatım boyunca kamuda yorulduğumun (beden+kafa) yüzde biri dahi özel sektörde yorulmadım.
Birde sayıştay müfettişlerine yaptığın işlerin hesabını veriyorsun ki bu kabir azabından beter, direk potansiyel suçlu muamelesi görüyorsun !
Bu cümlelerim kamuda ne yapıyor ki yatıyor diyenlere kapak olsun !
Herkes mi böyle çalışıyor tabii ki hayır kebap işlerde ense yapanlar da az değil !

Son düzenleme:
Bende ilk defa karayollarında işe başladımda başmühendisime aynı soruyu sormuştum.
Atelye şefi ne istiyorsa onu yap dedi.
Şimdi durum farklımı bilmiyorumfakat eskiden yeni giren mühendislere töleranslı davranılır üstüne gidilmezdi. 5 yılı doldurmayan mühendise de ağır sorumluluk verilmezdi.
Şimdi artık devlette yapım Bakım işleri hep taşerona , müteahhite yaptırılıyor.
Eğer kompanzasyonda bir sorun varsa yenilenmesi yada arızanın giderilmesi için s1 tarzında bir doğrudan temin ihalesi yapabilirsiniz.
Yinede çalıştığınız kurum bünyesinde eğer yoksa küçük bir atelye kurulması ve küçük işlerin hızlıca yapılabilmesi için malzeme ve cihaz aldırmanı tavsiye ederim.

Bende ilk defa karayollarında işe başladımda başmühendisime aynı soruyu sormuştum.
Atelye şefi ne istiyorsa onu yap dedi.
Şimdi durum farklımı bilmiyorumfakat eskiden yeni giren mühendislere töleranslı davranılır üstüne gidilmezdi. 5 yılı doldurmayan mühendise de ağır sorumluluk verilmezdi.
Şimdi artık devlette yapım bakım işleri hep taşerona , müteahhite yaptırılıyor.
Eğer kompanzasyonda bir sorun varsa yenilenmesi yada arızanın giderilmesi için s1 tarzında bir doğrudan temin ihalesi yapabilirsiniz.
Yinede çalıştığınız kurum bünyesinde eğer yoksa küçük bir atelye kurulması ve küçük işlerin hızlıca yapılabilmesi için malzeme ve cihaz aldırmanı tavsiye ederim.
Tecrübenizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

Doğrudan temin dosyalarına 21F adı verilir ve Mal alımı ve hizmet alımı olarak 2 çeşittir. Aynı iş için hem mal hem hizmet alımı yapılamaz. Bu nedenle kompanzasyon işi doğrudan teminle kesinlikle yapılamaz.
Benzer şekilde yapanlar var mı mecbur kalıp riske girip binde bir yapan var, daha müfettişe denk gelmemişler!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,037
Son üye
monster998

Yeni konular

Geri