Kablosuz veri transferi

Cith

Üye
İyi günler arkadaşlar.
Çalıştığım fabrikada çalışan sistemlerde hareketli kablolardan çok sıkıntı çekiyorum.bu sensör kablolarının plc ile haberleşebilmesi için RF bir sistem varmıdır.kabloyu tamamen kaldırmak istiyorum.fikirlerinize acigim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
İyi günler arkadaşlar.
Çalıştığım fabrikada çalışan sistemlerde hareketli kablolardan çok sıkıntı çekiyorum.bu sensör kablolarının plc ile haberleşebilmesi için RF bir sistem varmıdır.kabloyu tamamen kaldırmak istiyorum.fikirlerinize acigim
Merhaba daha önce bende benzer sikintilar yaşadım fakat iyi bir kablo ve hareketli kablo kanalı alarak sorunu uzun vadeli çözdüm. (Fiyati kullandiğınız kablodan 3-5 kat fazla olabilir ama değer ) Hareketli kablonun eksenel çalışmasina göre bile kablo türü değişebiliyor, kablosuz iletimde ise fazla para harcayıp güvenli bir sistem kurmaniz gerekmektedir kanaatimce

Her sensor için bir RF çok maliyetli olur. Sensörleri RF özellikli bir I/O modülde toplayabilirsiniz. Ama bu durumda aynı sorunu modül için yaşarsınız.

biraz açıklama yaparsan farklı çözümler bulunabilir.

biraz açıklama yaparsan farklı çözümler bulunabilir.
Aslında konu basit kumanda kablosunu kaldırıp yerine radyo frekans ile haberleşmeyi sağlayacak bir modül düşünüyorum.ama bulamadım.alternatif ve ucuz bir sistem varmidir

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri