Kablo neden ısınıyor

Şalter arızası varsa kontakları tam kapatmıyordur ark yapıyordur direnç yapıyordur. Buda kablodan fazla akim çekilmesine neden olur. Şalter giriş ve çıkış gerilimleri farklı olur.
Arıza tespiti için ölçüm ve kontrol işini becerememişsiniz.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Şalter arızası varsa kontakları tam kapatmıyordur ark yapıyordur direnç yapıyordur. Buda kablodan fazla akim çekilmesine neden olur. Şalter giriş ve çıkış gerilimleri farklı olur.
Arıza tespiti için ölçüm ve kontrol işini becerememişsiniz.
Yanlız arızayı biz tespit ettik :) ayrıca fazla akım da çekmiyordu 25 amper normal yüklü ve gerilimleri de normaldi, hemen yok beceremissiniz vs. forumun amacı bilmediğini öğrenmek, bundan sonra belki biri okur başına gelirse şu da olabilir der ve arızayı çözer.

50 - 60 derecelik ısıdan şüphelenip arızanın üstüne gitmenizi taktir ettim. Çoğu sözüm ona elektrikçi sanmıyorum buna kafa yormaz . Ayrıca cep telefonlarına adepte olan uygun fiyatlı termal kameralardan edinmenizi şiddetle tavsiye ederim. Mesleki alanda çok şey katacaktır. İyi calismalar

50 - 60 derecelik ısıdan şüphelenip arızanın üstüne gitmenizi taktir ettim. Çoğu sözüm ona elektrikçi sanmıyorum buna kafa yormaz . Ayrıca cep telefonlarına adepte olan uygun fiyatlı termal kameralardan edinmenizi şiddetle tavsiye ederim. Mesleki alanda çok şey katacaktır. İyi calismalar
Teşekkürler, termal kamera istedik alırsak çok iyi olur tabi, şu an infrared ölçümle devam ama termal gibi olmuyor tabi :)

Aslında bu tespitten bikaç saat sonra ısı daha da yükselmeye başladı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Geri