KAÇAK akım koruma rölesi hakkında.

telemcii

Üye
Burdan bütün arkadaşlara kolay gelsin dileklerimi yolluyorum..Benim kararsız kaldığım bir konu var..iş yerindeki yük asansörüne ve 2 tonluk gezer vinç için .kakr istediler.. yük asansörü.nün beslemesinde ve vinç panosunda topraklama kablosu bulunmuyor..bu iki makina atölyedeki sigorta dağıtım panosundan besleniyorlar. ve sigortaları c.40 amper değerinde.. bu panoda topraklama var..Sanırım iki adet kaçak akım rölesini bu panoya bir şekilde monte edebilirim..röleleri bu panoya monte etsem sıkıntı çıkarırmı.birde kaç m.a kullanacağıma karar veremiyorum..bu konuda yardımınızı bekliyorum.. saygılar

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
c .40 sigortaları iptal edip.aynı yere 3 fazlı kaçak akım koruma rölesi .bağlasam olurmu ?

40 amp. , 30 mA ,A SI tip kaçak akım kullanmanız gerekir.

c .40 sigortaları iptal edip.aynı yere 3 fazlı kaçak akım koruma rölesi .bağlasam olurmu ?
Olmaz sigorta ile kaçak akım aynı işi yapmaz kaçak akım bağladığın yere sigortada bağlamak zorundasın.Kaçak akımı bağladığında asansöre topraklama kablosu çekeceksin ve şuan ki bağlantının gövdeye bağlı olan nötr bağlantısını değiştireceksin yoksa kaçak akım çalışmaz!

Asangör,makine ve prizlere bağlanan kaçak akımların mA değeri hayat koruma değeri olan 30mA dır sayaçların yanın takılan ise yangından koruma değeri olan 300mA dir

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,122
Son üye
sokur53

Yeni konular

Geri