jeneratör motorlu şalterler hakkında

merhaba arkadaşlar
bir sorum olacaktı bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum
700 kva jeneratör mevcut transfer için 2 adet metasol marka motorlu şalter kullanılmış
bütün bağlantıları yaptık fakat şalterleri bir türlü kurduramıyoruz acaba neden kurulmuyor fikri olan arkadaşların mesajlarını bekkliyorum.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Şaltere ait klemens planı yokmu ?Firmasını bulabilirseniz ! oradan isteyebilirsiniz.
Transfer şalteri bağlantısı için,jeneratör firmasındanda ayrıca yardım almanız ge
rekir.İşiniz biraz zor.

Son düzenleme:
Şaltere ait klemens planı yokmu ?Firması
nı bulabilirseniz ! oradan isteyebilirsiniz.
Transfer şalteri bağlantısı için,jeneratör
firmasındanda ayrıca yardım almanız ge
rekir.İşiniz biraz zor.

Merhaba bu şekildeki transfer panolarında zaman rölesi olması gerekmiyormu bu sistemde yok dilerseniz şalterlerin resimlerini ve klemns sırasının resimlerini paylaşa bilirim

Zaman rölesi dışında,faz kontrol röleside bulunması gerekir.Profesyonel yardım almanızda yarar var.

Son düzenleme:
Zaman rölesi dışında,faz kontrol röleside
bulunması gerekir.Profesyonel yardım al-
manızda yarar var.

Transfer panosunda hiç biri yok jeneratör firmasıni aradım sadece zaman rölesi koyarak sorunu cözebilirsiniz dediler ama bu zaman rölesini nasıl bağlayacagımı bilmiyorum.

Parasını verin,gelip onlar bağlayıp devreye alsınlar.Jeneratör transfer işi,faz nötür al
götür işi değildir.Yanlış bağlantı,jeneratörünüzü motor ! yapar.(en iyimser tahminle)
Bu vesile ile,mekanik kilit ilaveside yaptırsanız iyi olur.

Son düzenleme:
Bilgi olması açısından aşağıdaki simülasyon biraz bilgi verebilir, ancak şema sonrası şalterlerin açtırma ve kapama bobinleri bağlantıları vs. ile ilgili de bilgiler lazım, sahsen tavsiyem profesyonel yardım almanız.

R rolesini faz kontrol rolesinin çıkışı olarak da düşünebilirsiniz fkr ile 3 fazın da kontrolünü yaparsınız, fazlardan biri gitse kopsa veya sebekeden gelen gerilim çok yüksek veya çok düşük seviyelere düşünce fkr role konumunu değiştirerek cihazlarinizi korumak amaçlı şebeke şalterini açtırıp jeneratörü devreye sokmak için kullanılmasında fayda var.

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri