Jeneratör Çıkışında Voltaj Kararsızlığı

uluslum_74

Üye
slm arkadaşlar elimde kama kge6600e tipi benzinli 5 kw lık monofaze bir jeneratör var
jeneratör çok rahat çalışıyor fakat çıkışta gerilim ölçemiyorum
ancak gaz telini çekip elle gaz verirsem çıkışta voltaj alabiliyorum bunun sebebi ne olabilir gaz ayrıı kendisi yapması gerekmez mi? yardımlarınızı bekliyorum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba ,sanırım jeneratörünüz ilk çalışmada düşük devirde çalışıyor.Tahminim karbüratör ayarından devri yükseltmeye çalışın,bazı jeneratörlerde devir tam olmadığı zaman voltaj çıkış devresi otomatik olarak açmaz.Bu nedenle siz gaz telini çekerek devri yükseltip voltaj alabiliyorsunuz.Kolay gelsin.

arkadaşım onun gaz teliyle maz teliyle oynamıyacaksın ...
yapman gerekenleri sırası ile aNLATIYORUM
1- JENERATÖRÜ ÇALIŞTIR
2- VOLTAJINI 230- AYARLA BU ARADA FREKANSADA BAK 53 Ü GEÇMESİN UPS VARSA SİSTEMDE BESLEDİĞİ 51İ GEÇMESİN
3- O NOKTAYI BULDUĞUN ZAMAN SAĞINDA VE SOLUNDA SABİTLEME VİDALARI VARDIR ORADAN SIKICA SABİTLE BİRDAHADA O AYARI BOZMA ..
ondan sonra yükte değişiyorsa yada motor bayılıyorsa bunun çözümünü başka yollardan yapacaksın ne bilim yükü fazladır yada kapasitif özellik gösteriyordur yada endüktif yükte demeraj vardır vs vs o sonraki konu

sen jeneratörü ayarla yüke öle ver nasıl davrandığına bakalım diğer sorunlar sonraki aşama

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri