jeneratör voltaj sorunu

uluslum_74

Üye
slm arkadaşlar elimde kama kge6600e tipi benzinli 5 kw lık monofaze bir jeneratör var
jeneratör çok rahat çalışıyor fakat çıkışta gerilim ölçemiyorum
ancak gaz telini çekip elle gaz verirsem çıkışta voltaj alabiliyorum bunun sebebi ne olabilir gaz ayrıı kendisi yapması gerekmez mi? yardımlarınızı bekliyorum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kardeşim doru diyorsun rolanti yani kendi gaz ayarını kendisi yapması gerekir yani belirli bir devirde çalışıcakki altarnötörü belirbi bir devirde belirli yani (50 veya 60 )hz frekansta tutacak ölçüm yapamıyorum demişsin yaa altörnötör belirli bir devirde tam olarak elektrik üretmiyordur birde ölçüm yaptığımız multimetra avometre alternatif akım ölçmek içiç belli frekansta ölçüm yapma özelliğine sahiptir kenidisi gaz ayarı yapmıyorsa belli değerde gaz ayarını sabitle diğeçeğim bu seferede altörnatör yüke bindiğinde daha fazala güç isteyecek oda senin ayaraladığın ayarı tutmuyacak voltaj olarak akım olarak frekens olarak oo gaz ayarı yapan parça varsa ona yoğunlaş yada altörnatörde arıza olabilirmi bilmiorum

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri