Jenaratör ve Şebeke

jeneratoru çalıştırmadan önce binanın ana şalterini kapatmamışlar bundan dolayı jenerator hattı da beslemiş. bundan daha tehlikelisi ise eğer sizde o an hattı besleseydiniz frekans uyuşmazlığından dolayı ciddi hasarlar oluşabilirdi.

jeneratoru çalıştırmadan önce binanın ana şalterini açmamışlar bundan dolayı jenerator hattı da beslemiş. bundan daha tehlikelisi ise eğer sizde o an hattı besleseydiniz frekans uyuşmazlığından dolayı ciddi hasarlar oluşabilirdi.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
jeneratoru çalıştırmadan önce binanın ana şalterini açmamışlar bundan dolayı jenerator hattı da beslemiş. bundan daha tehlikelisi ise eğer sizde o an hattı besleseydiniz frekans uyuşmazlığından dolayı ciddi hasarlar oluşabilirdi.

kardeş böyle birşey olabilir mi? jeneratör, hattı besleyebilir mi? sonsuz gibi bir yükü jeneratöre bağlarsan ne olur?

Arkadaşım konuda bir yanlış anlaşılma var sanırım. Sizin dediğiniz tarzda bir tehlike AG hattını kopardığınızda trafo tarafındaki kablodan gelebilecek bir tehlike, ama yanlış anlamadıysam burdaki problem AG hattının diğer tarafından, yani müşteri tarafından gelen bir tehlike.

evet yanlış anlamışım arkadaşın sorun A G den imiş ben O G den kaynaklandığını düşünerek bu yorumu yaptım.

ya topraklama yapalım yada ölelim hangisi sizce...
Her ne olursa olsun topraklama yapılmadan hiç bir hatta girilemez girersek te sonuçlarına katlanmak zorundayız...
Elektrik hata affetmez...

Paşalar topraklama yapılmadan hatta cıkılamayacagını ogrenemeyen hem kendi çeker hemde baskalarına cektırır bunun yükünü...ÜZGÜNÜM.

kardeş böyle birşey olabilir mi? jeneratör, hattı besleyebilir mi? sonsuz gibi bir yükü jeneratöre bağlarsan ne olur?
Yükü neden sonsuz düşünüyoruz ki? O hat acaba kaç haneyi besliyor? Tamam jeneratörün gücü yetersiz kalır ama anlık olarak düşündüğümüz de olabilir. Yanlış düşünüyorsam lütfen düzeltin. Teşekkürler.

yükü neden sonsuz düşünüyoruz ki? O hat acaba kaç haneyi besliyor? Tamam jeneratörün gücü yetersiz kalır ama anlık olarak düşündüğümüz de olabilir. Yanlış düşünüyorsam lütfen düzeltin. Teşekkürler.

bütün trafolar enterkonnekte olduğuna göre, bütün şebekeyi beslemiş olursunuz buna da sanırım 1 sn. Felan dayanabilir jeneratör :)

Arkadaşlar bende 5,5kw honda marka çok çok az kullanılmış jeneratör bulunmaktadır ilgilenenlerin irtibata geçmesini rica ederim telefon numaram 0 537 5179834

Son düzenleme:
bütün trafolar enterkonnekte olduğuna göre, bütün şebekeyi beslemiş olursunuz buna da sanırım 1 sn. Felan dayanabilir jeneratör :)
ben anlayamadım belkide bilmediğimden biraz daha açarmısın? bu şebekeyi besleme olayını. Bu olay olurken hat şebekeden ayrılmamış mı? ayırıcı yada kesici vasıtasıyla. bir köyün yada bir mahallenin enerjisini kesmek için tüm enterkonnekte şebekeyi mi kesmek gerekir.

ben anlayamadım belkide bilmediğimden biraz daha açarmısın? bu şebekeyi besleme olayını. Bu olay olurken hat şebekeden ayrılmamış mı? ayırıcı yada kesici vasıtasıyla. bir köyün yada bir mahallenin enerjisini kesmek için tüm enterkonnekte şebekeyi mi kesmek gerekir.

yok öyle demek istemedim. diyelim ki elektrik normal olarak kesildi. mesela mahallenin elektriği kesildi. sonra jeneratör çalışmaya başladı. eğer jeneratör bahsedildiği gibi direk şebekeden ayrılmıyorsa, bütün şebekeyi beslemeye başlar. yani trafonun ag tarafını beslerse, og tarafını da beslemiş olursun. böyle bişey de imkansız tabi :) jeneratör bu yükü kaldıramaz.
bu yüzden böyle bir hata yapılmış olamaz. çünkü illaki burda bir kere elektrik kesilmiştir ve jeneratör böyle bir durumla yüzyüze gelmiştir.
zaten jeneratör kurulurken denenmiştir ve böyle bir sıkıntı varsa, yani jeneratörün çıkışı şebekeyi besliyorsa va şebekede elektrik varsa... bum :D

Forum istatistikleri

Konular
128,303
Kullanıcılar
450,142
Son üye
efe_2.0s

Yeni konular

Geri