inverterler hakkında bilgi

İnvertör yapımında basit güç aktarımı oranlarını hesaplamak için örnek vereyim.12 voltu 220 volta yükseltmek için 19 kat arttırmak gerekir.12x19=228 v.22o volt çıkıştan 1 amper akım çekildiğinde harcanan güç 220 W.220 /12=16,6 amper.12 volt aküden 16,6 amper çekilirse 220 volt çıkıştan 1 amper alınabilir.İnvertörün de birkaç amper çekeceği göz önüne alınmalıdır.Bilginize.

İnvertör akım gerilim oranları ile ilgili örnek vermek istiyorum.12 V. gerilimi 220V. yükseltmek demek 19 defa katlamak demektir.12x19=228 volt.220 volt çıkışından 1 amper akım çekilirse 220x1=220W.,güç çekilmiş olur.12 volt tarafından çekilen akım ise 220/12=16.6 amper olur.İnvertör elektronik devresinin de birkaç amper güç harcayacağı da göz önüne alınmalıdır.Bilginize.

Kardeşim bana inverterler hakkında tez lazım arastrdım ve bulamadım klimalarda verter in önemi konu ama inverter de olsa olur yardmcı olursan sevinirim

Kardeşim bana inverterler hakkında tez lazım arastrdım ve bulamadım klimalarda verter in önemi konu ama inverter de olsa olur yardmcı olursan sevinirim

https://tez.yok.gov.tr/UlusalTezMerkezi/ buraya üye olursanız türkçe yazılmış yüksek lisans veya doktora tezlerini bulabilirsiniz.

İngilizcenize güveniyorsanız, IEEE - The world's largest professional association for the advancement of technology adresinden binlerce yabancı makaleler bulabilirsiniz. Yabancı üniversitelerde yazılmış bazı tezlere, ilgili üniversitelerin sitelerinde ücretsiz erişilebiliyor.

kardeşim bana acil klima da inverter hakında ne olursa tez sunum fln lazım yardımcı olursanz sevinrm

Forum istatistikleri

Konular
128,243
Kullanıcılar
450,051
Son üye
Rezly

Yeni konular

Geri