Sıcak hava tabancası rezistansındaki sorunlu parça

Kazuya5587

Üye
Fotoğraflardaki sıcak hava tabancasının rezistansında işaretlediğim yerdeki kısımda kablo kopmuş ve dolayısıyla rezistansın üst kısmı çalışırken bu kopuk yüzünden fan devreye giremiyor. Buraya nasıl bir çözüm üretebiliriz? Rezistansı komple mi değiştirmek lazım?
1.jpg
2.jpg

güzel insan, bunlardan yılda 3-5 tane yakan bir arkadaşım vardı. çoğunun arızası rezitanstı. aradaki bağlantıyı tamamla ve ölene kadar kullan. bende sadece bir tanesi hala çalışır durumda ardiyemde duruyor. hani % 100 çalışacak diye bir kural yok. bazı şeyler gittiği yere kadardır. marka/model, F/P la doğru orantılı hizmet ederler.

güzel insan, bunlardan yılda 3-5 tane yakan bir arkadaşım vardı. çoğunun arızası rezitanstı. aradaki bağlantıyı tamamla ve ölene kadar kullan. bende sadece bir tanesi hala çalışır durumda ardiyemde duruyor. hani % 100 çalışacak diye bir kural yok. bazı şeyler gittiği yere kadardır. marka/model, F/P la doğru orantılı hizmet ederler.
Cevabınız için teşekkür ederim. Bu aradaki parçayı tamamlarken uymam gereken bir kural var mı? uzunluğu? kablo kalınlığı (mevcut kablo çok ince).
Cevap verirseniz çok sevinirim.

yani ben ne kadar doğru bilemem, sadece yolu tamamladım. sadece kopuk olan rezitansın birleştirdim. yaptığım şey doğru/yanlış demem. ama çalıştı. ne kadar devam/idare eder bilmiyorum.

Kopan rezistans telinin olduğu yeri özellikle çekip foruma ekler misiniz?

Kopan rezistans telinin olduğu yeri özellikle çekip foruma ekler misiniz?
İkinci fotoğraftaki oklar arasındaki kısımda bi yerde kopukluk. Ortadaki boğumun olduğu yerden sonrasında ölçü aletinde sinyal yok. Gri olan kısım. Tam yerini bulamadım çünkü tel çok ince. Foto ile çeksem de bir şey gözükmez. Beyaz şeyin etrafına sarılı.

Muhtemelen o rezistans fana seri bağlı olabilir fan için gerekli düşük voltajı sağlıyor muhtemelen.

Kopukluk belli değilse ya rezistans değişecek yada fana ayrı bir besleme yapmayı düşünün derim.

Muhtemelen o rezistans fana seri bağlı olabilir fan için gerekli düşük voltajı sağlıyor muhtemelen.

Kopukluk belli değilse ya rezistans değişecek yada fana ayrı bir besleme yapmayı düşünün derim.
Kopuk kısmı komple çıkarıp direkt olarak fana bağlayacağım. Dediğiniz gibi rezistans kısmında voltaj düşük olarak gelerek fanları çalıştırıyor. Rezistans güzel çalışıyor fakat fan dönmediği için yanıp gidecek. Aç kapa yaptım anında ısınıyor. Teşekkür ederim cevabınız için.

Fan ince rezistansa paralel bağlı ve çalışma gerilimini ince rezistans üzerindeki gerilim düşümünden sağlıyor.ince teli fazla kısaltırsanız fan motoruna giden voltaj düşer,dolayısı ile devri düşer.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,376
Kullanıcılar
450,251
Son üye
Salih.38

Yeni konular

Geri