İnverter test

Penga

Üye
Ustalar arkadaşlar merhaba,
Çin menşeili bir siteden 12 volt 3000wat inverter aldım, ama şuan elimde okadar gücü test etmeye akü grubum yok ondan dolayı resimleri atsam yorum yapabilirmisiniz? Ürün tahmini 3000wat güc ü kaldırırmı yoksa tahmini şukadar güç üretir gibi

Ekli dosyalar

• IMG_1241.jpeg
    IMG_1241.jpeg
    332.6 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_1240.jpeg
    IMG_1240.jpeg
    340.3 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_1239.jpeg
    IMG_1239.jpeg
    323.9 KB · Görüntüleme: 25
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
3000W çıkış verdiğini düşünelim. İnverter'de %90 verimle çalışıyor olsa;
Giriş gücü 3330Watt olur.
3330W, girişi gerilimi 12V olması durumunda : 3330/12= 277Amper çekmesi gerekir.
277 amper için 95mm2 lik kablo kullanmak gerekir. Kabaca baş parmaktan biraz daha kalın kablo olarak tarif edeyim...

Bu cihazı -çok iyimser davranarak ve uzun süreli olmamak koşuluyla-1kw olarak düşünebilirsiniz.

Yorumlarınız için teşekkür ederim, dediklerinizde haklısınız,
Malum bu güçteki bir inverteri yurt içinden almaya kalkınca modifiye sinüs fiyatları bu fiyata geliyor,
Ben muhtemel durumlarda evin ihtiyacını karşılayabileyim diye ufak bir düzenek hazırlamaya başladım, 1, 1.5kw gibi gücü sağlayabilirse gene yeterli, youtube dan izlediğim videolara göre boyut ufak geldi kafamı kurcalayan o oldu

güzel insan, ilk önce modifiye sinüsü yabana atma. bir çok pure sinüsten daha fazla dayanıklıdır. ikicisi çin malı pazarlama oyununa gelmişsiniz peak akım yani anlık tepe noktası 3000 w ise kesin 1500 w olarak düşünün yani % 50 ve kayıplarda hesap edilirse, 1200-1300 w anca gücü vardır. üçüncüsü hangi cihaz olursa olsun tam güçte çalıştırılması tavsiye edilmez.

1800 2200 watt yazan saç kurutma makinasının ısı ayarı 1 de ve 1. fanda çalıştı 2. fana geçince kapandı aliexpres e yazınca yarısını iade ettiler

inverterlerde rezitanslı cihaz çalıştırmak büyük hatadır, buna elektrik süpürgesi de dahil (220 volt olanlar)

inverterlerde rezitanslı cihaz çalıştırmak büyük hatadır, buna elektrik süpürgesi de dahil (220 volt olanlar)
ustam peki test için tavsiye edeceğiniz yöntem varmıdır, şöyle yaparsan sağlıklı olur gibi yoksa niyetim elektrik vs gidince tv ve aydınlatmaları çalıştırsın yeter
3000W çıkış verdiğini düşünelim. İnverter'de %90 verimle çalışıyor olsa;
Giriş gücü 3330Watt olur.
3330W, girişi gerilimi 12V olması durumunda : 3330/12= 277Amper çekmesi gerekir.
277 amper için 95mm2 lik kablo kullanmak gerekir. Kabaca baş parmaktan biraz daha kalın kablo olarak tarif edeyim...

Bu cihazı -çok iyimser davranarak ve uzun süreli olmamak koşuluyla-1kw olarak düşünebilirsiniz.
evet pilden inverter a geçiş kablosu kalın olsada ısınıyor keşke 24 volt luk alsaymışım

en güzeli ve kolayı torklu matkap çalıştırmaktır. soft start kalkışla hem inverteri yormaz hemde tam güçte çıkardığı ses ve devrinden gücü anlarsın. ben tamir ettiklerimizi öyle test ediyordum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri