inverterle ileri geri calıstırma

canbaz_233

Üye
arkadaslar bir motoru ileri ve geri çalıştıracam netür bir inverter kullanmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

sayın uye forum kurallarını okuyunuz.konu baslıgı konuyu acıklar sekılde olmalıdır.lutfen yardım gibi baslıklarla konu acmak forum kurallarınca yasaktır

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ben siemens kullanıyorum. ama hangi model diye belirtmek gerekirse, kullanacağınız motorun 3 fazlı olup, voltajı, gücü, yük durumunu, haberleşme olup olmaması, uygulama ve kontrol şekli, vb şartları göz önünde bulundurarak seçim yapmalısınız.
kolay gelsin

bütün inverterlerde ileri geri yapılabilir siz hangisini kullanmak istediğinizi bildiriseniz nasıl yapmanız gerektiği konusunda yardımcı olabiliriz

arkadaşlar elimde siemens mm420 var bunda ileri geri yapıyorum yalnız ben ileriye farklı geriye farklı hız vermek istiyorum bu inverterde bu olay oluyosa gereken parametreleri verebilirmisiniz motor 0.37 kw 1400d/dak

arkadaşım bahsettiğin sürücüyü siemens mm420 bilmiyorum ama altivar 32 ile bunu istedğin şekilde yapabilirsin. ileri geri hız değerini farklı olarak girebilirsin. eğer altivar sürücün varsa parametre ayarlarını verebilirim

canbaz_233 arkadşım mm420 de bunun için ayarları yazıyorum,
P0701: 10
P0702 : 11 YAP. BUNLAR DİJİTAL İNPUT 1 VE 2 İÇİN SABİT FREKANSLA DÖNME AYARLARI. DİJİTAL İNPUT 1 İÇİN FRAKANSI P1058 DEN AYARLA. DİĞERİNİ P1059 DAN AYARLA. KALKIŞ ZAMANINI P1060 , DURUŞ ZAMANI P1061 DEN AYARLA. KOLAY GELSİN

gel sana peşine % 55 le rokwell pover flex inver tör verelim hem kolay hem ucuz enda daan medelden deltatan bıle ucuz amerikan malı kalıte. ışık otomasyon bayram bulut 0544 840 19 24

sımens sürücülerde motoru ileri geri nasıl yapıyoruz parametreler nelerdir

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri