iletim hattında kısa devre

kiki6985

Üye
34KV'luk iletim hattında kar yağdığı zaman kesici açıyor benim tahminim izalatörlerden birinde çatlak var yönünde doğru mu düşünüyorum sizce başka ne tür sorunlar olabilir.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kabin içine bak derim içeri kar yağmur alıyormu.içerde fazla nem varsa açma verir.bide kabin içi geçit mesnetlerine bak onda bi sorun olabilir.

arkadaşım izalatör çatlak olursa 34 kv tan bahsediyourz o izalatörü parçalar...topraklama akımını biraz yükselt eğer çok küçük bi kaçak filan varsa o zaman izalatörü patlat..

arkadaşım izalatör çatlak olursa 34 kv tan bahsediyourz o izalatörü parçalar...topraklama akımını biraz yükselt eğer çok küçük bi kaçak filan varsa o zaman izalatörü patlat..
bende bu yüzden tereddüte düştüm izalatörde ki çatlak kendini devamlı büyütür patlamasına neden olur. Kabin içi normal

ama izalatörlerin üzerinde kar birikiyosa karda iletken olduğu için açma yapabilir buda ayrı bir ihtimal....

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri